Global Blue: W lipcu silne wzrosty sprzedaży tax free

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
28 sierpnia 2017 09:00
W lipcu dwucyfrowo rosła sprzedaż tax free w Europie i Azji. Europejską dynamikę napędzały przede wszystkim Hiszpania i Wielka Brytania, a światową - Chiny i Stany Zjednoczone.
Reklama

W Europie lipcowa sprzedaż tax free wzrosła o 13 proc. w perspektywie rok do roku, napędzana 12-proc. wzrostem turystów. Najwięcej, o 27 proc., wzrosła sprzedaż tax free w Hiszpanii. W Wielkiej Brytanii wyniki były o 23 proc. lepsze niż przed rokiem, natomiast we Włoszech i Francji o odpowiednio 8 i 6 proc. lepsze. Jedynym krajem, gdzie sprzedaż tax free zmalała w porównaniu z ubiegłym rokiem są Niemcy, gdzie zanotowano 7 proc. gorsze wyniki niż w lipcu 2016. Związane jest to z tym, że w tym roku turyści z Chin oraz Hongkongu wybierali inne miejsca w Europie jako cel swoich podróży.

Miesiące letnie są na ogół szczytem okresu zakupów tax free dla większości nacji i w tym lipcu obserwowaliśmy wzrosty zakupów dokonywanych przed podróżnych z Chin oraz Stanów Zjednoczonych - informuje raport Global Blue, firmy specjalizującej w organizowaniu zwrotów podatkowych.

Wydatki podróżnych z Chin wzrosły o 20 proc., podczas gdy podróżnych ze Stanów Zjednoczonych o 23 proc. W lipcu tego roku odwiedzający z Rosji wydali 32 proc. więcej pieniędzy niż przed rokiem, a liczba transakcji dokonywanych przez Rosjan wzrosła o 37 proc.


fot. Global Blue
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama