×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Global Blue: W lipcu silne wzrosty sprzedaży tax free


W lipcu dwucyfrowo rosła sprzedaż tax free w Europie i Azji. Europejską dynamikę napędzały przede wszystkim Hiszpania i Wielka Brytania, a światową - Chiny i Stany Zjednoczone.


W Europie lipcowa sprzedaż tax free wzrosła o 13 proc. w perspektywie rok do roku, napędzana 12-proc. wzrostem turystów. Najwięcej, o 27 proc., wzrosła sprzedaż tax free w Hiszpanii. W Wielkiej Brytanii wyniki były o 23 proc. lepsze niż przed rokiem, natomiast we Włoszech i Francji o odpowiednio 8 i 6 proc. lepsze. Jedynym krajem, gdzie sprzedaż tax free zmalała w porównaniu z ubiegłym rokiem są Niemcy, gdzie zanotowano 7 proc. gorsze wyniki niż w lipcu 2016. Związane jest to z tym, że w tym roku turyści z Chin oraz Hongkongu wybierali inne miejsca w Europie jako cel swoich podróży. 

Miesiące letnie są na ogół szczytem okresu zakupów tax free dla większości nacji i w tym lipcu obserwowaliśmy wzrosty zakupów dokonywanych przed podróżnych z Chin oraz Stanów Zjednoczonych - informuje raport Global Blue, firmy specjalizującej w organizowaniu zwrotów podatkowych.

Wydatki podróżnych z Chin wzrosły o 20 proc., podczas gdy podróżnych ze Stanów Zjednoczonych o 23 proc. W lipcu tego roku odwiedzający z Rosji wydali 32 proc. więcej pieniędzy niż przed rokiem, a liczba transakcji dokonywanych przez Rosjan wzrosła o 37 proc. 


fot. Global Bluegość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie