×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore wycofuje pierwszego airbusa A380


Linia Singapore Airlines jest pierwszym na świecie przewoźnikiem, który rozpoczyna wycofywanie samolotów typu airbus A380 z floty. Pierwszy SuperJumbo linii jest właśnie przygotowywany do zwrotu leasingodawcy.


Maszyna o rejestracji 9V-SKA odbyła swój ostatni lot z pasażerami 10 czerwca br. na trasie Londyn Heathrow - Singapur. Samolot ten był pierwszym egzemplarzem A380-800 przekazanym do użytku komercyjnego - 25 października 2007 wykonał pierwszy lot z pasażerami na trasie Singapur-Sydney. 

Zgodnie z umową leasingową zawartą z niemieckim podmiotem Dr. Peters Group linia z Singapuru jest zobowiązana do zwrotu maszyny do 12 października 2017 r. 

A380 o numerach bocznych 9V-SKA został wyposażony w 12 miejsc w klasie pierwszej, co w tamtych czasach było posunięciem rewolucyjnym, 60 foteli w klasie business, 36 ekonomicznej premium oraz 333 w klasie ekonomicznej. 

Singapore Airlines do końca 2018 r. zwróci kolejne cztery egzemplarze A380, natomiast 14 z 15 pozostałych sztuk ma przejść przebudowę kabiny. Zostaną zainstalowane nowe fotele, liczba miejsc w klasie pierwszej ma zostać zredukowana o połowę do sześciu.

Dr. Peters Group nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co zrobi ze zwróconymi egzemplarzami A380.

Singapore Airlines ma zamówionych jeszcze pięć nowych sztuk modelu A380, które mają być dostarczone pomiędzy październikiem 2017 r. a majem 2018 r. 
gość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie