×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus dostarczy pierwszego A320 wyprodukowanego w USA


Jutro (25.08) pierwszy zmontowany w Stanach airbus A320 trafi do klienta. Maszynę z zakładów w Mobile odbierze linia Spirit. Podzespoły do samolotówAairbusa składanych na terenie Stanów Zjednoczonych pochodzą od dostawców z całego świata. Przykładowo przedsiębiorstwo Spirit AeroSystems Inc. z Wichita w stanie Kansas wytwarza podzespoły skrzydeł do wszystkich modeli A320 w swojej fabryce, która zlokalizowana jest w Szkocji. 

Obecnie koncern Airbus zarządza końcowymi liniami montażowymi zlokalizowanymi w Tuluzie (Francja), Tiencin (Chiny) oraz Mobile (USA). Linia montażowa w USA została oddana do użytku w 2015 r. i jest przeznaczona do składania modeli z rodziny A320. Do tej pory montowano na niej jedynie samoloty w wariancie A321. 

Spirit to niskokosztowa linia lotnicza z siedzibą w Miramar, w stanie Floryda. W swojej siatce połączeń ma 60 kierunków obsługiwanych przez 105 wąskokadłubowych airbusów.  


gość_63396 - Profil
gość_63396
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie