Dubai: Najlepszy lipiec w historii

23 sierpnia 2017 10:10
Porty lotnicze w Dubaju odnotowały najwyższe w historii wyniki przewozowe za lipiec, obsługując ponad 8 mln pasażerów, o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem.
Reklama
8 mln pasażerów oznacza, że w średnio podczas każdej doby w lipcu porty lotnicze w Dubaju obsługiwały ponad 258 tys. pasażerów, o ponad 10 tys. więcej niż liczy populacja Gdyni.

W lipcu tego roku, w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku, najbardziej, bo o 59 proc., wzrósł ruch pasażerski na trasach pomiędzy Dubajem i Ameryką Południową. Silne, 20 proc. wzrosty zostały odnotowane na trasach azjatyckich, w szczególności do Chin i Tajlandii. O 16,3 proc. wzrósł ruch pasażerski na trasach do Europy Wschodniej, a o 9,1 proc. na trasach do Afryki.

Najpopularniejszym pod względem liczby pasażerów krajem, do którego podróżowano w lipcu z Dubaju są Indie (1.03 mln pasażerów), Wielka Brytania (610 tys. pasażerów) oraz Arabia Saudyjska (573 tys. pasażerów). Z kolei najpopularniejszymi lotniskami pod względem liczby pasażerów były Londyn, Kuwejt, Bombaj, Bangkok i Rijad.

Porty lotnicze w Dubaju poinformowały, że od początku roku obsłużył już 51,1 mln pasażerów, czyli o 6,2 proc. więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2016 r.

- Bardzo dobrze zaczęliśmy drugą połowę tego roku i przez to, że w tym roku islamskie święto Eid Al Adha nakłada się ze szczytem letniego ruchu wakacyjnego, spodziewamy się silnego trendu wzrostowego także w trzecim kwartale - powiedział Paul Griffiths, prezes Dubai Airports.


fot. Dubai Airports

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy