×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dubai: Najlepszy lipiec w historii


Porty lotnicze w Dubaju odnotowały najwyższe w historii wyniki przewozowe za lipiec, obsługując ponad 8 mln pasażerów, o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem.


8 mln pasażerów oznacza, że w średnio podczas każdej doby w lipcu porty lotnicze w Dubaju obsługiwały ponad 258 tys. pasażerów, o ponad 10 tys. więcej niż liczy populacja Gdyni. 

W lipcu tego roku, w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku, najbardziej, bo o 59 proc., wzrósł ruch pasażerski na trasach pomiędzy Dubajem i Ameryką Południową. Silne, 20 proc. wzrosty zostały odnotowane na trasach azjatyckich, w szczególności do Chin i Tajlandii. O 16,3 proc. wzrósł ruch pasażerski na trasach do Europy Wschodniej, a o 9,1 proc. na trasach do Afryki. 

Najpopularniejszym pod względem liczby pasażerów krajem, do którego podróżowano w lipcu z Dubaju są Indie (1.03 mln pasażerów), Wielka Brytania (610 tys. pasażerów) oraz Arabia Saudyjska (573 tys. pasażerów). Z kolei najpopularniejszymi lotniskami pod względem liczby pasażerów były Londyn, Kuwejt, Bombaj, Bangkok i Rijad. 

Porty lotnicze w Dubaju poinformowały, że od początku roku obsłużył już 51,1 mln pasażerów, czyli o 6,2 proc. więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2016 r. 

- Bardzo dobrze zaczęliśmy drugą połowę tego roku i przez to, że w tym roku islamskie święto Eid Al Adha nakłada się ze szczytem letniego ruchu wakacyjnego, spodziewamy się silnego trendu wzrostowego także w trzecim kwartale - powiedział Paul Griffiths, prezes Dubai Airports. 


fot. Dubai Airports
gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie