Rekordowe wyniki airBaltic

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 sierpnia 2017 07:40
W lipcu tego roku linie lotnicze airBaltic przewiozły ponad 393 tys. pasażerów, co oznacza 21-proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Jest to najlepszy wynik miesięczny w historii przewoźnika.

Reklama

Lipiec jest już drugim miesiącem, w którym linie airBaltic osiągnęły historyczny rekord liczby przewiezionych pasażerów. Ogółem w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku na pokładach samolotów łotewskiego przewoźnika gościło ponad 1,95 mln pasażerów.

- To lato jak do tej pory było zarówno wyzwaniem, jak i urzeczywistnieniem naszych starań. Najwyższe w historii liczby pasażerów i dochody oznaczają także, że nasze loty są prawie w całości wypełnione. To mobilizuje nasz zespół by dalej operować nasze loty z najlepszym na świecie współczynnikiem punktualności i oferować poziom obsługi oczekiwany przez pasażerów - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

W lipcu tego roku przewoźnik obsłużył 4,8 tys. lotów, o 16 proc. więcej niż przed rokiem. Przez pierwsze siedem miesięcy tego roku, liczba lotów airBaltic przekroczyła 28,2 tys.

W lipcu tego roku samoloty airBaltic latały ze średnim współczynnikiem wypełnienia 87,7 proc. Średnie wypełnienie samolotów (LF) w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku to 76,2 proc, co stanowi najlepszy wynik w historii przewoźnika.

Lipcowy współczynnik punktualności lotów airBaltic wynosił 83,5 proc., współczynni punktualności dla wszystkich tegorocznych lotów przewoźnika to 87,8 proc.


fot. airBaltic
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama