Ponad 3,1 mln pasażerów w Dublinie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
22 sierpnia 2017 07:48
Lotnisko w Dublinie pobiło kolejny w tym roku rekord. W lipcu skorzystało z niego ponad 3,12 mln podróżnych - to pierwszy raz w historii portu, kiedy udało się pokonać miesięczną barierę 3 milionów odprawionych. Tym samym wypracowano wzrost o 6 proc.
Reklama

- To ważny kamień milowy w historii portu. Rosnąca liczba pasażerów oznacza dodatkowe miejsca pracy nie tylko na lotnisku, ale też w sektorze okołolotniczym oraz w skali całego kraju. Dzięki temu zwiększają się wpływy z turystyki, wzrasta handel międzynarodowy i inwestycje. My także jesteśmy zmuszeni do ciągłych nakładów finansowych w poprawę i budowę nowych udogodnień dla naszych klientów. Przeznaczamy na to nawet 100 mln euro rocznie - powiedział Vincent Harrison, dyrektor zarządzający Dublin Airport.

Najszybciej w lipcu br. rozwijał się ruch na trasach krajowych. Skorzystało z nich 10 tys. podróżnych, o 22 proc. więcej niż w tożsamym miesiącu przed rokiem. Dalej uplasowały się połączenia transatlantyckie z 18-proc. wzrostem (404 tys.). Na Bliski Wschód i do Afryki podróżowało 91 tys. osób (+8 proc.), a do Europy Kontynentalnej - 1,7 mln (+7 proc.). Stagnacja panuje tylko na trasach do Wielkiej Brytanii (896 tys. klientów).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama