×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 3,1 mln pasażerów w Dublinie


Lotnisko w Dublinie pobiło kolejny w tym roku rekord. W lipcu skorzystało z niego ponad 3,12 mln podróżnych - to pierwszy raz w historii portu, kiedy udało się pokonać miesięczną barierę 3 milionów odprawionych. Tym samym wypracowano wzrost o 6 proc.


- To ważny kamień milowy w historii portu. Rosnąca liczba pasażerów oznacza dodatkowe miejsca pracy nie tylko na lotnisku, ale też w sektorze okołolotniczym oraz w skali całego kraju. Dzięki temu zwiększają się wpływy z turystyki, wzrasta handel międzynarodowy i inwestycje. My także jesteśmy zmuszeni do ciągłych nakładów finansowych w poprawę i budowę nowych udogodnień dla naszych klientów. Przeznaczamy na to nawet 100 mln euro rocznie - powiedział Vincent Harrison, dyrektor zarządzający Dublin Airport.

Najszybciej w lipcu br. rozwijał się ruch na trasach krajowych. Skorzystało z nich 10 tys. podróżnych, o 22 proc. więcej niż w tożsamym miesiącu przed rokiem. Dalej uplasowały się połączenia transatlantyckie z 18-proc. wzrostem (404 tys.). Na Bliski Wschód i do Afryki podróżowało 91 tys. osób (+8 proc.), a do Europy Kontynentalnej - 1,7 mln (+7 proc.). Stagnacja panuje tylko na trasach do Wielkiej Brytanii (896 tys. klientów).gość_43645 - Profil
gość_43645
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie