×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American zbazuje pierwszego MAX-a w Miami


W czwartek (17.08) American poinformował, że pierwszym lotniskiem na którym zostanie zbazowany boeing 737 MAX, będzie Miami na Florydzie.


Linia chce w ten sposób wykorzystać możliwości najnowszego wąskokadłubowego modelu Boeinga, aby móc zaoferować pasażerom w przyszłości nowe połączenia z Miami, a także poprawić wyniki na trasach już funkcjonujących. Nowe samoloty we flocie amerykańskiego przewoźnika zaoferują pasażerom 172 miejsca w konfiguracji trzyklasowej i zastąpią część zbazowanych w Miami airbusów A319 i boeingów 757, które na pokład zabierają odpowiednio 128 i 188 osób.

American planuje odebrać pierwszego boeinga 737 MAX 8 we wrześniu, który 29 listopada zadebiutuje na trasie z Nowego Jorku-La Guardia do Miami. Do końca bieżącego roku, liczba tych maszyn we flocie linii ma wzrosnąć do czterech.

Nie wiadomo na razie w jakim kierunku przewoźnik będzie rozwijać swój hub w Miami. Zarząd linii zaprzeczył jakoby miał w najbliższym czasie uruchamiać stamtąd nowe połączenia, zwłaszcza po tym jak zapowiedziano nowe trasy dalekodystansowe z pozostałych hubów przewoźnika, między innymi z Chicago do Wenecji oraz z Filadelfii do Budapesztu i Pragi, podkreślił natomiast, że American bacznie przygląda się gwałtownie rozwijającym się rynkom Ameryki Łacińskiej.

American zapowiedział także kontynuowanie współpracy z holdingiem LATAM na mocy podpisanej w styczniu 2016 r. umowy. Na razie jednak obie linie z planami ekspansji muszą się wstrzymać aż do ratyfikowania umowy o otwartym niebie między Stanami Zjednoczonymi a Brazylią.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie