×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt przyspiesza budowę pirsu dla linii niskokosztowych


Pierwsza część pirsu G, przeznaczonego dla niskokosztowych linii lotniczych, będzie gotowa do obsługi pasażerów już w 2020 r., wcześniej niż przewidywały to pierwotne plany - zapowiadają władze portu lotniczego we Frankfurcie.


Nowy pirs ma być odpowiedzią na rosnący ruch pasażerski, w szczególności ruch w segmencie przewozów niskokosztowych, o które zabiegają władze portu lotniczego. Pierwotnie, pirs G planowany był jako druga faza budowy nowego terminala 3 lotniska, ale teraz został zaplanowany jako oddzielna inwestycja, która zostanie rozpoczęta jeszcze przed ukończeniem głównego terminala. Fraport złożył już wniosek o pozwolenie na rozpoczęcie budowy do władz lokalnych.

Zgodnie z nowymi planami, pierwsza faza budowy pirsu G zakończy się w 2020 r. Dzięki inwestycji, która zgodnie z planami kosztować ma 200 mln euro, lotnisko będzie w stanie obsłużyć rocznie od czterech do pięciu milionów pasażerów w segmencie niskokosztowym. W drugiej fazie inwestycji pirs G zostanie rozbudowany, tak aby osiągnąć roczną przepustowość do siedmiu milionów pasażerów. Wtedy zostanie też połączony z terminalem 3 lotniska. W trzeciej, ostatniej fazie rozbudowy, pirs G zyska rękawy do boardingu. 


Jak zapowiada Fraport, nowy pirs zaoferuje tańszą obsługę połączeń przewoźników niskokosztowych, przy jednoczesnej integracji z infrastrukturą portu lotniczego we Frankfurcie. Władze spółki poinformowały, że decyzja o tym, by rozpocząć budowę już teraz została podjęta po przeanalizowaniu różnych możliwości. 

- Złożenie wniosku o pozwolenie na rozpoczęcie budowy nowego pirsu G jest ważnym krokiem, który pozwoli nam zapobiec ograniczeniom istniejącym w terminalach 1 oraz 2 już w 2020 r. W tej chwili dwa istniejące terminale zbliżają się do granicy przepustowości wynoszącej 64 mln pasażerów rocznie. Limit może być zwiększony do 68 mln pasażerów, ale tylko czasowo i kosztem jakości obsługi pasażerów. Pirs G był już wcześniej przewidziany jako część budowy nowego terminala 3, i teraz jest realizowany wcześniej niż zakładały to pierwotne plany - powiedział Stefan Schulte, przewodniczący zarządu Fraportu. 

Prace budowlane mają się rozpocząć na początku 2018 r. Głównego wykonawcę wyłoni przetarg.

fot. Fraport AGgość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie