×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Royal Schiphol Group napędzane holenderską energią z wiatru


Od 1 stycznia 2018 r. wszystkie lotniska należące do koncernu Royal Schiphol Group będą w całości zasilane energią z elektrowni wiatrowych znajdujących się na terenie Holandii.


Koncern podpisał odpowiednią umowę z firmą energetyczną Eneco. Umowa będzie obowiązywała przez 15 lat i gwarantuje dostawę 200 GWh energii elektrycznej z wiatru rocznie. To zużycie odpowiadające ok. 60 tys. gospodarstw domowych. Prąd trafi na lotniska w Amsterdamie, Eindhoven, Lelystad i Rotterdamie/Hadze.

W styczniu przyszłego roku w Vianen ruszy pierwsza elektrownia wiatrowa zapewniająca energię tylko na potrzeby Royal Schiphol Group. Do 2020 r. cała zużywana przez spółkę energia ma być produkowana w nowo zbudowanych elektrowniach, aby nie wpływać na podaż energii do sieci i do dotychczasowych klientów. 

Władze Royal Schiphol Group podkreśliły, że to jedno z niezbędnych działań w celu zapewniania większej odpowiedzialności środowiskowej branży lotniczej.gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie