×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair nie chce pijanych pasażerów


W związku ze wzrostem liczby aresztowań pijanych pasażerów, Ryanair zażądał od brytyjskich lotnisk, aby te wprowadziły bardziej restrykcyjne przepisy w sprawie sprzedaży alkoholu.


Według statystyk otrzymanych od brytyjskiej policji, liczba aresztowań pijanych pasażerów w okresie od lutego 2016 r. do lutego 2017 r. wzrosła o połowę z 255 do 387. Po wprowadzeniu zakazu spożywania kupionego alkoholu na pokładzie swoich samolotów, Ryanair zaapelował do brytyjskich lotnisk o całkowity zakaz sprzedaży alkoholu do godziny dziesiątej. Linia chce też, by po tej godzinie ograniczać liczbę sprzedawanych drinków w barach i salonikach do maksymalnie dwóch na osobę.

Wzywamy do wprowadzenia znaczących zmian w zakazie sprzedaży alkoholu na lotniskach, szczególnie w porze nocnej i kiedy loty są opóźnione - powiedział Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

Według badań członków personelu pokładowego, ponad połowa respondentów odpowiedziała, że ​​byli świadkami niezdyscyplinowania pijanych pasażerów latających z portów lotniczych w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2016 roku, Ally Murphy, kierownik ds. personelu pokładowego w Virgin Atlantic zrezygnowała z pracy po 14 latach tłumacząc to nadmiarem negatywnych doświadczeń z pijanymi pasażerami na pokładzie, którzy zachowywali się arogancko, próbując dotykać jej miejsc intymnych.

Ryanair nie jest pierwszą linią, która ingeruje w przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu. Rok temu brytyjska linia Jet2 wprowadziła zakaz sprzedaży alkoholu na lotach wczesnoporannych, do godziny ósmej.

gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie