Qantas zawiązuje chińskie partnerstwo z Fliggy

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 sierpnia 2017 09:00
Linie lotnicze Qantas oraz Fliggy, należąca do grupy Alibaba internetowa platforma usług turystycznych będą wspólnie sprzedawać bilety w Chinach ponad 507 mln aktywnym użytkownikom mobilnym Grupy Alibaba.
Reklama

List intencyjny pomiędzy Qantas i Fliggy zakłada, że przewoźnik będzie pierwszymi liniami lotniczymi z Australii posiadającymi własny sklep na platformie, a obaj partnerzy będą przeprowadzali wspólne kampanie marketingowe skierowane do 507 mln aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych Grupy Alibaba.

Platforma Fliggy jest częścią ekosystemu Alibaba oraz główną platformą sprzedaży bezpośredniej dla linii lotniczych koncentrujących się na rynku chińskim. Obecnie z Fliggy korzysta ponad 20 międzynarodowych przewoźników lotniczych, którzy prowadzą na platformie własne sklepy internetowe, nazywane “sklepami flagowymi Fliggy”.

Obecnie około 75 proc. użytkowników Alibaba Group to osoby w wieku do 35 lat.


- Wraz z silnym rozwojem podróży pomiędzy Chinami i Australią, strona z rezerwacjami lotów Qantas na Fliggy to dla nas ekscytująca szansa na nawiązanie kontaktu z młodszymi podróżnymi z Chin, którzy coraz częściej korzystają z aplikacji takich jak Fliggy oraz stron internetowych w celu wyszukiwania i rezerwacji podróży. Australia jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla podróżnych z Chin i po tym gdy w styczniu uruchomiliśmy bezpośrednie loty z Pekinu do Australii, mamy obecnie największą siatkę połączeń Qantas Group w Chinach. Partnerstwo Qantas z Fliggy tworzy kolejny element strategii rozwoju w Chinach i w Azji - powiedział Gareth Evans, prezes Qantas International.

Łącznie ze swoimi partnerami lotniczymi, China Eastern oraz China Southern, linie lotnicze Qantas obsługują obecnie ponad 130 lotów powrotnych tygodniowo pomiędzy Chinami i Australią oraz prawie 250 lotów krajowych dowożących pasażerów w obrębie Chin. Dodatkowo linie lotnicze skupione w należącej do Qantas grupie Jetstar, oferują ponad 30 połączeń tygodniowo do sześciu miast w Chinach z Singapuru, Wietnamu oraz Japonii.


- Wraz z popularnością internetu mobilnego oraz jego wpływem na handel, Fliggy pozwala zaoferować markom szeroką bazę potencjalnych klientów, jak również obsłużyć bezpośrednią komunikację z ich klientami. Fliggy może też zaoferować doradztwo, pozwalające markom usprawnić ich marketing, system lojalnościowy, poziom obsługi, które pozwala ciągle optymalizować jakość podróży klientów - powiedział Jerry Hu, wiceprezydent Fliggy.

Dla linii lotniczych spoza Państwa Środka partnerstwo z chińskimi partnerami może być sposobem na lepszą sprzedaż biletów na lokalnym rynku, który rządzi się innymi prawami niż reszta krajów. W Chinach w dalszym ciągu spora część klientów kupujących bilety korzysta z usług agentów podróży, a globalne systemy dystrybucji nie mogą dystrybuować biletów na trasy lub odcinki podróży obejmujące loty krajowe wewnątrz Chin. Jednocześnie rozwój sprzedaży bezpośredniej wiąże się z przeskoczeniem etapu zakupów online na komputerach stacjonarnych i korzystaniem z rozwiązań mobilnych - olbrzymi procent chińskich użytkowników internetu nie posiada nawet adresu e-mail i na codzień korzysta w kont społecznościowych na takich serwisach jak Alibaba czy WeChat, umożliwiających nawet płatności bezgotówkowe.

fot. Qantas, Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama