Mikosz w radzie dyrektorów IATA

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 sierpnia 2017 08:30
Od 2 sierpnia formalnie zmienił się skład rady dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Jednym z jej członków został Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i dwukrotny były prezes LOT-u.
Reklama

Mikosz jest obecnie jedynym Polakiem w radzie dyrektorów IATA, a drugim w historii. W 2012 r. wybrany do niej został Marcin Piróg, ówczesny prezes LOT-u.

Rada jest najważniejszym organem IATA i tworzy politykę tej organizacji, reprezentuje oraz podejmuje decyzje w imieniu wszystkich członków. Podział miejsc w radzie, której przewodniczy Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines, jest uzależniony od regionu świata. Mikosz jest jednym z dwóch przedstawicieli afrykańskich linii lotniczych w radzie - drugim jest Tewolde Gebremariam, prezes Ethiopian Airlines.

W radzie dyrektorów IATA jest łącznie 31 osób, które muszą pełnić funkcję kierowniczą w jednej z linii członkowskich organizacji. Miejsca są podzielone na regiony geograficzne - przydział dla każdego z nich zależy m.in. od sumy opłat członkowskich płaconych przez linie z tego regionu. Członkowie rady są wybierani na trzy lata i zgodnie ze statutem, mają działać w interesie całej branży, a nie swojej spółki.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama