×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mikosz w radzie dyrektorów IATA


Od 2 sierpnia formalnie zmienił się skład rady dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Jednym z jej członków został Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i dwukrotny były prezes LOT-u.


Mikosz jest obecnie jedynym Polakiem w radzie dyrektorów IATA, a drugim w historii. W 2012 r. wybrany do niej został Marcin Piróg, ówczesny prezes LOT-u.

Rada jest najważniejszym organem IATA i tworzy politykę tej organizacji, reprezentuje oraz podejmuje decyzje w imieniu wszystkich członków. Podział miejsc w radzie, której przewodniczy Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines, jest uzależniony od regionu świata. Mikosz jest jednym z dwóch przedstawicieli afrykańskich linii lotniczych w radzie - drugim jest Tewolde Gebremariam, prezes Ethiopian Airlines. 

W radzie dyrektorów IATA jest łącznie 31 osób, które muszą pełnić funkcję kierowniczą w jednej z linii członkowskich organizacji. Miejsca są podzielone na regiony geograficzne - przydział dla każdego z nich zależy m.in. od sumy opłat członkowskich płaconych przez linie z tego regionu. Członkowie rady są wybierani na trzy lata i zgodnie ze statutem, mają działać w interesie całej branży, a nie swojej spółki. 

gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie