Malindo Air zalegają z opłatami lotniskowymi

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
11 sierpnia 2017 07:40
Linie Malindo Air mogą zostać zmuszone do zawieszenia swoich operacji. Powodem jest zaleganie z opłatami lotniskowymi - informuje malezyjski portal Utusan.
Reklama

Łączna suma nieopłaconych zobowiązań przewoźnika to 70 mln ringgitów malezyjskich, czyli około 59 mln złotych. Jak informują lokalne media, Mohd Puad Zarkashi, członek rządzącej Malezją Rady Najwyższej, wezwał Liow Tiong Laia, ministra transportu Malezji do ściągnięcia opłat od Malindo Air.

- Nie ma potrzeby by minister odpowiadał w imieniu Malindo Air. Powinien po prostu poinstruować ich, by uregulowali zobowiązania, gdyż pieniądze z podatków należą do rządu - powiedział Zarkashi.

Trudności przewoźnika z uregulowaniem zaległych opłat wywołały spekulacje, iż długi wskazują na to, że Malindo Air może mieć także inne problemy.

- Obawiam się, czy ta firma nie ma także innych problemów poza finansowymi. W tej chwili najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo pasażerów - powiedział Abdul Aziz Abdul Rahman, były dyrektor zarządzający Malaysia Airlines, który dołączył do dyskusji na temat sytuacji Malindo Air.

Sam przewoźnik odmówił jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Malindo Air należy do indonezyjskich linii Lion Air. Przewoźnik obsługuje trasy krajowe w Malezji, jak również kierunki w Indiach, Bangladeszu, Tajlandii, Indonezji, Sri Lance, Chinach, Wietnamie, Birmie, Australii, Singapurze, Tajwanie, Hongkongu, Nepalu, Pakistanie, Kambodży i Arabii Saudyjskiej. Przewoźnik jako pierwszy na świecie wprowadził do floty niedawno boeinga 737 MAX 8.

Linię testowaliśmy w dziale "Oblatywacz". Niedawno koncern Lion Air Group ogłosił, że Malindo Air zmienio nazwę i markę na Batik Air Malaysia, co ma doprowadzić do harmonizacji wewnątrz grupy. Do koncernu należy także indonezyjska linia Batik Air.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama