×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe trasy lotnicze do Kataru


Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zgodziły się na uruchomienie nowych tras lotniczych prowadzących przez ich przestrzeń powietrzną do i z Kataru. To ułatwi działalność linii Qatar Airways.


Nowe trasy będą wykorzystywane do dolotów i odlotów z lotniska w Dosze, stolicy Kataru. Dzięki temu samoloty Qatar Airways będą nadkładały mniej kilometrów lecąc w kierunku zachodnim lub południowym. Wzrośnie także przepustowość przestrzeni powietrznej lotniska.

Odkąd na początku czerwca kilka krajów arabskich, w tym Bahrajn, ZEA i Arabia Saudyjska, ogłosiły bojkot i zerwanie relacji z Katarem, operacje na lotnisku w Dosze były znacznie utrudnione. Ponieważ sąsiedzi zamknęli swoją przestrzeń powietrzną dla katarskich samolotów, linie Qatar Airways z dnia na dzień musiały zawiesić niemal 20 proc. rejsów. 

Dużym utrudnieniem było także samo zamknięcie przestrzeni powietrznej, które powodowało, że samoloty lecące na zachód czy na południe i tak musiały najpierw lecieć na północny-wschód, aby ominąć ZEA i Arabię Saudyjską. Nowe porozumienie nie umożliwia Qatar Airways lotów nad Arabią Saudyjską. gość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie