Nowe trasy lotnicze do Kataru

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 sierpnia 2017 10:20
1 komentarz
Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zgodziły się na uruchomienie nowych tras lotniczych prowadzących przez ich przestrzeń powietrzną do i z Kataru. To ułatwi działalność linii Qatar Airways.
Reklama

Nowe trasy będą wykorzystywane do dolotów i odlotów z lotniska w Dosze, stolicy Kataru. Dzięki temu samoloty Qatar Airways będą nadkładały mniej kilometrów lecąc w kierunku zachodnim lub południowym. Wzrośnie także przepustowość przestrzeni powietrznej lotniska.

Odkąd na początku czerwca kilka krajów arabskich, w tym Bahrajn, ZEA i Arabia Saudyjska, ogłosiły bojkot i zerwanie relacji z Katarem, operacje na lotnisku w Dosze były znacznie utrudnione. Ponieważ sąsiedzi zamknęli swoją przestrzeń powietrzną dla katarskich samolotów, linie Qatar Airways z dnia na dzień musiały zawiesić niemal 20 proc. rejsów.

Dużym utrudnieniem było także samo zamknięcie przestrzeni powietrznej, które powodowało, że samoloty lecące na zachód czy na południe i tak musiały najpierw lecieć na północny-wschód, aby ominąć ZEA i Arabię Saudyjską. Nowe porozumienie nie umożliwia Qatar Airways lotów nad Arabią Saudyjską.

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2017-08-10 14:43   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Qatar odbierze w końcu pierwszego A350-1000. Po wielu perturbacjach prezes Al Baker dał zielone światło i pod koniec tego roku pierwszy z nich zostanie dostarczony.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama