Poznań prowadzi konkurs na najem powierzchni handlowo-usługowych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 sierpnia 2017 09:40
Port lotniczy w Poznaniu rozpisał konkurs na najem łącznie 17 punktów handlowo-usługowych o łącznej powierzchni przekraczającej 900 m kw. Niemal wszystkie znajdują się w strefie ogólnodostępnej lotniska.
Reklama

Największym punktem objętym konkursem jest restauracja na 1. piętrze starszej części terminala lotniska w Poznaniu. Powierzchnia ta znajduje się bezpośrednio pod tarasem widokowym i oferuje atrakcyjny widok na płytę postojową oraz pas startowy. Restauracja ma niemal 320 m kw. powierzchni.

Poza tym konkurs dotyczy przeważnie mniejszych punktów handlowo-usługowych zarówno w obydwu częściach terminala pasażerskiego. Większość z nich ma powierzchnię nieprzekraczająca 50 m kw. Zgodnie z dotychczasowym przeznaczeniem punktów, siedem z nich to powierzchnie gastronomiczne, osiem - handlowo-usługowe, poza tym konkursem objęty jest też magazyn oraz ogródek letni. Port lotniczy dopuszcza jednak oferty, które zaproponują zmianę przeznaczenia lokalu.

Z wyjątkiem jednego małego punktu handlowo-usługowego (8 m kw.) w hali odbioru bagażu, pozostałe lokale znajdują się w części ogólnodostępnej.

Oferty w konkursie można składać do końca września. Port lotniczy dopuszcza do udziału w konkursie także podmioty, które dotąd nie prowadziły działalności na żadnym lotnisku. Ławica akceptuje oferty na najem wszystkich punktów, jak i na wybrane z nich.

Ze szczegółami konkursu można zapoznać się na stronie poznańskiego lotniska.

O strefie handlowej poznańskiego lotniska pisaliśmy niedawno w cyklu "Między gate'ami". Port lotniczy zwrócił wtedy naszą uwagę dużą liczbą niewielkich punktów handlowo-usługowych i gastronomicznych w części ogólnodostępnej. Wiele z nich, zwłaszcza na antresoli starszej części terminala, stoi jednak pustych.

Wyłącznym operatorem sklepów w strefie zastrzeżonej jest Baltona. W strefie ogólnodostępnej działa m.in. Lagardere Travel Retail, operator m.in. punktu Aelia Beauty i sklepu 1minute.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama