×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sklepy lotniskowe zbyt rzadko akceptują płatności mobilne


Według firmy Cancan, zajmującej się obsługą płatności mobilnych, operatorzy sklepów lotniskowych wciąż rzadko akceptują tego rodzaju płatności, choć są one coraz popularniejsze zwłaszcza wśród pasażerów z Azji Wschodniej.


W ramach badania "2017 Mobile Payment Survey", które przeprowadzono na podstawie rozmów z 14 operatorami sklepów lotniskowych działających na całym świecie, firma Cancan ustaliła, że zaledwie 3 proc. wszystkich płatności dokonywanych na lotniskach stanowią płatności mobilne.

Przedstawiciele firmy Cancan w raporcie podkreślili, że już wkrótce płatności mobilne staną się preferowanym szczególnie przez Chińczyków środkiem płatniczym podczas ich podróży zagranicznych. Ma ich być więcej niż płatności gotówką czy kartą kredytową.

Jak twierdzą operatorzy sklepów lotniskowych, chińscy klienci korzystający z płatności mobilnych dokonują więcej porównań cenowych i szybciej podejmują decyzje o zakupach.

Odkryliśmy, że chińscy klienci mają tendencję do szybszego zakończenia procesu sprzedaży, gdy wiedzą, że mogą zapłacić za pomocą telefonu komórkowego, bowiem czas takiej transakcji jest bardzo krótki i z reguły nie przekracza minuty, co jest idealnym warunkiem dla każdego operatora sklepu lotniskowego - powiedziała Candice Koo, dyrektor zarządzający Cancan.

Tylko nieco ponad połowa z wszystkich przebadanych operatorów akceptuje płatności mobilne. To mało, biorąc pod uwagę, że chińscy konsumenci za pomocą takich aplikacji jak Alipay czy WeChat Pay wydają coraz więcej pieniędzy. Jak sugeruje raport, to operatorzy sklepów lotniskowych powinni jak najszybciej wyjść naprzeciw obecnym trendom.

 - Dzisiaj konsument płacący mobilnie najczęściej jest Chińczykiem, ale w ciągu najbliższego roku może przybyć zwolenników płatności mobilnych również z Korei Południowej, Japonii, Indonezji czy Indii, ponieważ są to kraje, które cały czas podążają za chińskimi trendami. Firmy, które nie oferują jeszcze płatności mobilnych, muszą działać szybko - podkreśliła Koo.  gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie