×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amerykanie przerobią airbusy A321 na cargo


Joint-venture amerykańskich firm Precision Aircraft Solutions i Air Transport Services Group zajmie się przebudową airbusów A321 na samoloty do przewozu cargo. Będzie to drugi podmiot prowadzący taką konwersję.


Airbus nigdy nie planował samodzielnej budowy samolotów z rodziny A320 w wersji cargo. Jednak w 2015 r. firma Elbe Flugzeugwerke z Drezna, której 45 proc. akcji ma Airbus, ogłosiła program konwersji pasażerskich modeli A320 i A321 do wersji frachtowej. Pierwsze z nich mają trafić do użytkowników w przyszłym roku.

Amerykańskie joint-venture o nazwie 321 Precision Conversions skoncentruje się tylko na większym modelu z rodziny A320. Prace badawcze trwały od 2011 r., a inżynieryjne - od 2016 r. Spółka spodziewa się uzyskać certyfikat typu na zmodernizowane airbusy w 2019 r.

Według 321 Precision Conversions, przebudowane airbusy A321 będą oferowały przestrzeń ładunkową podobną do boeingów 757 w wersji cargo (czyli ok. 15 standardowych kontenerów cargo). Ich koszty operacyjne mają być jednak znacznie niższe i dorównywać mniejszym boeingom 737 w wersji cargo. Więcej szczegółów ma być ujawnionych jesienią. 

Pod koniec 2016 r. ogłoszony został konkurencyjny program konwersji pasażerskich boeingów 737-800 do wersji cargo. Pierwsza dostawa samolotu mieszczącego do 12 kontenerów ma nastąpić jeszcze w tym roku. Konwersją zajmuje się bezpośrednio Boeing.gość_e95fe - Profil
gość_e95fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie