×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W I półroczu Warszawa lepsza od Pragi


Praskie lotnisko im. Vaclava Havla odprawiło w I półroczu 6,76 mln pasażerów - to o 80 tys. mniej niż warszawskie Lotnisko Chopina.


W Pradze w okresie od stycznia do czerwca odnotowano wzrost o 21 proc. Choć to wynik plasujący czeską stolicę w europejskiej czołówce, dzięki wzrostowi o 22,7 proc. Warszawa wyszła na prowadzenie w trwającej od dawna rywalizacji regionalnej. 

- Prognoza na resztę roku wygląda równie optymistycznie. Całkowity wzrost w 2017 r. może przekroczyć 15 proc. Bieżące dane wskazują, że ruch w szczycie sezonu letniego również przekroczy prognozy. W porównaniu do zeszłego roku, przewoźnicy oferują o 14 proc. więcej miejsc, a do tego notują lepsze wypełnienia. Ten trend trwa od września 2016 r. Obecnie średnie poziomy wypełnienia samolotów zbliżają się do 80 proc. Jeśli będziemy kontynuować tę dobrą passę, w tym roku możemy zbliżyć się do poziomu 15 mln odprawionych pasażerów -skomentował Václav Řehoř, prezes rady dyrektorów lotniska w Pradze. 

23 czerwca 2017 r. lotnisko odprawiło rekordowe jak na tę porę roku 64 tys. pasażerów.

W I półroczu niemal 90 proc. pasażerów korzystających z praskiego lotniska leciało na trasach europejskich. Jednak aż o 81 proc. wzrosła popularność tras do Afryki, o 70 proc. - na Daleki Wschód, a o 21 proc. - na Bliski Wschód.

Krajem, do i z którego poleciało najwięcej pasażerów z Pragi była Wielka Brytania. Moskwa zdetronizowała natomiast Paryż jako najpopularniejsze miasto. Największe wzrosty liczby podróżnych spośród państw zanotowały Rosja i Włochy (po niemal 40 proc. wzrostu), natomiast wśród miast - Moskwa, Bruksela i Dubaj.   

Praskie lotnisko odprawiło ponad 37 tys. ton cargo w I półroczu, czyli o prawie 14 proc. więcej niż rok temu. gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie