×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Krakowskie lotnisko będzie przyjaźniejsze dla niepełnosprawnych


Kraków Airport i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisały wczoraj (7.08) porozumienie w sprawie współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Lotnisko zatrudni więcej takich pracowników i poprawi dostępność swoich obiektów i usług.


- Podróżujący z krakowskiego lotniska pasażerowie nie muszą obawiać się barier architektonicznych. Terminal pasażerski Kraków Airport i jego otoczenie są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Pracownicy krakowskiego lotniska regularnie odbywają szkolenia, a zdobyte kwalifikacje pozwalają im udzielać pomocy dostosowanej do indywidualnych potrzeb osób z niej korzystających - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. -W podpisanym dziś porozumieniu chodzi nie tylko o obsługę osób niepełnosprawnych, ale również o tworzenie przyjaznych dla osób niepełnosprawnych miejsc pracy na naszym lotnisku.

Podpisane porozumienie przewiduje m.in.: szkolenie pracowników dotyczące kontaktów z osobami niepełnosprawnymi, w tym naukę języka migowego, popularyzowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, a także kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz wspieranie projektów i programów w zakresie integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Podpisane dzisiaj porozumienie jest bardzo ważne dla PFRON, dlatego że pozyskaliśmy partnera o bardzo dużym potencjale, który ma głęboką świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz chce działać na rzecz tych osób i na rzecz społeczności lokalnej - powiedziała Dorota Habich, p.o. prezesa PFRON, zastępczyni prezesa ds. programowych.

Wraz z podpisaniem porozumienia zrealizowane zostało jedno z jego postanowień - podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki. Do 14 sierpnia na terenie Kraków Airport dostępna jest wystawa "Sztuka osób niepełnosprawnych”. Ekspozycja jest zbiorem wybranych prac największego w Polsce konkursu, który popularyzuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych.

Lotnisko w Krakowie zapewnia pasażerom niepełnosprawnym m.in. niebieską ścieżkę, czyli system oznaczeń i paneli do przywoływania pomocy, dostosowane stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, pętle indukcyjne w punktach informacji, tyflomapy, pomoc przy boardingu oraz kontrolę bezpieczeństwa prowadzoną przez odpowiednio przeszkolonych pracowników.

gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie