×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Wzrost ruchu o 22,3 proc. w lipcu


315,5 tys. pasażerów, czyli o 22,3 proc. więcej niż rok temu, skorzystało w lipcu 2017 r. z usług lotniska we Wrocławiu. To najlepszy miesiąc od początku roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów. 

W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska, które na niektórych trasach przekraczały 96 proc. - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. 

Lipiec przyniósł wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7 proc. więcej osób niż przed rokiem wybrało loty niskokosztowe. Wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe do największych europejskich hubów przesiadkowych - o 23,5 proc. Natomiast o 31,2 proc. więcej pasażerów skorzystało z połączeń krajowych. Miniony miesiąc przyniósł także wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. Ten rodzaj podróży wybrało o 17,1 proc. więcej pasażerów niż rok temu. 

Coraz większą popularnością wśród pasażerów wrocławskiego lotniska cieszą się połączenia niskokosztowe, z których skorzystało ponad 157 tys. podróżnych. Lipiec zdominowały loty na południe Europy. -

W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96 proc., natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95 proc. Popularność lotów na południe Europy dostrzegają też przewoźnicy. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe loty do Wielkiej Brytanii i Irlandii. W lipcu na trasach do Bristolu, Glasgow i Corku średnie wypełnienia samolotów przekraczały 95 proc. 

W lipcu tego roku pasażerów linii czarterowych było o ponad 10 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego rokuW tegorocznej ofercie touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich m.in.: Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu i Kreta), Turcja (Antalya), Hiszpania (Majorka) oraz Egipt (Hurghada), a także tegoroczne nowości - albańska Tirana i grecka Kefalonia. 

W tym roku już po raz kolejny najwięcej turystów wybrało wyspy greckie, gdzie oferta wakacyjna jest wyjątkowo bogata - mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. Do łask wróciła również Bułgaria oraz Turcja. Do tych krajów wciąż jeszcze można wybrać się na letni urlop.

W lipcu wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 35,5 tys. pasażerów). W tym segmencie bardzo dobrze radzi sobie tegoroczna nowość od PLL LOT, czyli połączenie do Tel Awiwu. Tylko w ubiegłym miesiącu skorzystało z niego blisko 2,3 tys. osób. 

Samoloty lecące w tym kierunku były wypełnione aż w 82,5 proc. - mówi Sztucki.

Wzrost odnotowały także połączenia krajowe - o 31,2 proc. Wciąż niesłabnąca popularnością cieszą się loty linii Ryanair na Lotnisko Chopina w Warszawie (wzrost o 54,6 proc.).gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie