Pociąg z Salzburga do Wiednia w ramach AIRail

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
07 sierpnia 2017 07:30
Od 1 września br. Austrian Airlines w porozumieniu z ÖBB (Narodowymi Kolejami Austriackimi) rozszerzą ofertę AIRail o kolejną linię. W sieć połączeń intermodalnych zostanie włączona kolejowa trasa z Salzburga do Wiednia.
Reklama

Trzy kursy pociągów między salzburskim dworcem głównym a wiedeńskim lotniskiem Schwechat od wskazanej daty otrzymają numery analogiczne do oznaczeń lotów wykonywanych przez narodowego przewoźnika Austrii (OS). Podróż transportem szynowym z miasta urodzin Mozarta na stołeczne lotnisko potrwa 2 godziny i 49 min.

Jak zapewniają linie Austrian, wprowadzenie oferty AIRail nie wpłynie na dzienną liczbę połączeń lotniczych między Wiedniem a Salzburgiem. Obecnie w ofercie jest 6 rotacji na dobę między ośrodkami.

- Innowacyjny transport intermodalny tzn. łączenie podróży samolotem i koleją zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszych pasażerów. Dodanie oferty AIRail między kolejnymi dwoma miasta skutecznie uzupełni lukę w naszych codziennych połączeniach - tłumaczył Andreas Otto, dyrektor handlowy Austrian Airlines.


Formuła podróży łączonej (kolejowo-lotniczej) funkcjonuje w Austrii już od jakiegoś czasu. Jako pierwszą objęto nią linię Linz-Wiedeń. Zasada działania AIRail jest prosta: pociągi, oprócz własnych numerów mają także przydzielone oznaczenia przewoźnika lotniczego. W ten sposób pasażer, który korzysta z tej funkcjonalności swoją podróż odbywa na jednym bilecie, może zbierać mile w programie partnerskim, ma także zagwarantowaną przesiadkę (zarówno na samolot jak i na pociąg). Dodatkowo, podróżni klasy biznes na odcinku "lądowym" jadą wagonem klasy pierwszej i mogą skorzystać ze specjalnych poczekalni na dworcu w Salzburgu. Na pokładzie pociągu dostępne jest WiFi oraz catering oferowany przez firmę "Henry am Zug".
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama