×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pociąg z Salzburga do Wiednia w ramach AIRail


Od 1 września br. Austrian Airlines w porozumieniu z ÖBB (Narodowymi Kolejami Austriackimi) rozszerzą ofertę AIRail o kolejną linię. W sieć połączeń intermodalnych zostanie włączona kolejowa trasa z Salzburga do Wiednia.


Trzy kursy pociągów między salzburskim dworcem głównym a wiedeńskim lotniskiem Schwechat od wskazanej daty otrzymają numery analogiczne do oznaczeń lotów wykonywanych przez narodowego przewoźnika Austrii (OS). Podróż transportem szynowym z miasta urodzin Mozarta na stołeczne lotnisko potrwa 2 godziny i 49 min. 

Jak zapewniają linie Austrian, wprowadzenie oferty AIRail nie wpłynie na dzienną liczbę połączeń lotniczych między Wiedniem a Salzburgiem. Obecnie w ofercie jest 6 rotacji na dobę między ośrodkami. 

- Innowacyjny transport intermodalny tzn. łączenie podróży samolotem i koleją zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszych pasażerów. Dodanie oferty AIRail między kolejnymi dwoma miasta skutecznie uzupełni lukę w naszych codziennych połączeniach - tłumaczył Andreas Otto, dyrektor handlowy Austrian Airlines.


Formuła podróży łączonej (kolejowo-lotniczej) funkcjonuje w Austrii już od jakiegoś czasu. Jako pierwszą objęto nią linię Linz-Wiedeń. Zasada działania AIRail jest prosta: pociągi, oprócz własnych numerów mają także przydzielone oznaczenia przewoźnika lotniczego. W ten sposób pasażer, który korzysta z tej funkcjonalności swoją podróż odbywa na jednym bilecie, może zbierać mile w programie partnerskim, ma także zagwarantowaną przesiadkę (zarówno na samolot jak i na pociąg). Dodatkowo, podróżni klasy biznes na odcinku "lądowym" jadą wagonem klasy pierwszej i mogą skorzystać ze specjalnych poczekalni na dworcu w Salzburgu. Na pokładzie pociągu dostępne jest WiFi oraz catering oferowany przez firmę "Henry am Zug". gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie