×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fraport: Pierwsza połowa roku z większymi przychodami


Fraport, operator portu lotniczego we Frankfurcie, w pierwszej połowie tego roku odnotował o 4,4 proc. wyższe przechody z działalności handlowej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2016 r.


Łącznie w I połowie tego roku przychody frankfurckiego lotniska z tytułu działalności handlowej wyniosły 99 mln euro. Wyniki napędzane były 5-proc. wzrostem ruchu na trasach dalekodystansowych. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku liczba pasażerów na lotnisku wzrosła o 4,5 proc. w porównaniu z I połową ubiegłego roku i osiągnęła rekordowy poziom 30 mln pasażerów. 

W oddziale handlu i nieruchomości, przychody lotniska wzrosły o 11,8 proc. i osiągnęły poziom 268 mln euro. Jak informuje Fraport, szczególnie dobrze wyglądał poziom sprzedaży w strefie landside. Przychody z tytułu obsługi parkingów samochodowych wzrosły o 4,7 proc. i wyniosły łącznie 42 mln euro. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem nie zmieniła się średnia suma wydatków w przeliczeniu na pasażera, która wciąż wynosi 3,49 euro. 

Największą grupą narodowościową pod względem liczby kupujących byli pasażerowie z Chin. Podczas gdy zakupy na lotnisku robiło o 11 proc. więcej obywateli Chin niż przed rokiem, o 6 proc. spadła średnia suma transakcji. Na drugim miejscu wśród najchętniej kupujących pasażerów uplasowali się Rosjanie, dokonując 11 proc. więcej transakcji niż przed rokiem i średnio każdorazowo wydając 2 proc. więcej na zakupy niż rok temu. Pasażerowie z Niemiec dokonywali o 3 proc. więcej zakupów niż w pierwszym półroczu 2016 r., jednak średnia wartość transakcji w tym roku była o 8 proc. niższa niż rok temu. 

W pierwszym półroczu tego roku łączne przychody Grupy Fraport wzrosły o 10,7 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosły 1,4 mld euro. EBITDA wzrosła o 11 proc. do poziomu 420 mln euro, a EBIT o 12,2 proc. do poziomu 240,7 mln euro. Zysk netto wzrósł o 37 proc. i wyniósł 136,9 mln euro. 


fot. Gebr. Heinemanngość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie