Fraport: Pierwsza połowa roku z większymi przychodami

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 sierpnia 2017 07:40
Fraport, operator portu lotniczego we Frankfurcie, w pierwszej połowie tego roku odnotował o 4,4 proc. wyższe przechody z działalności handlowej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2016 r.
Reklama

Łącznie w I połowie tego roku przychody frankfurckiego lotniska z tytułu działalności handlowej wyniosły 99 mln euro. Wyniki napędzane były 5-proc. wzrostem ruchu na trasach dalekodystansowych. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku liczba pasażerów na lotnisku wzrosła o 4,5 proc. w porównaniu z I połową ubiegłego roku i osiągnęła rekordowy poziom 30 mln pasażerów.

W oddziale handlu i nieruchomości, przychody lotniska wzrosły o 11,8 proc. i osiągnęły poziom 268 mln euro. Jak informuje Fraport, szczególnie dobrze wyglądał poziom sprzedaży w strefie landside. Przychody z tytułu obsługi parkingów samochodowych wzrosły o 4,7 proc. i wyniosły łącznie 42 mln euro.

W porównaniu z ubiegłym rokiem nie zmieniła się średnia suma wydatków w przeliczeniu na pasażera, która wciąż wynosi 3,49 euro.

Największą grupą narodowościową pod względem liczby kupujących byli pasażerowie z Chin. Podczas gdy zakupy na lotnisku robiło o 11 proc. więcej obywateli Chin niż przed rokiem, o 6 proc. spadła średnia suma transakcji. Na drugim miejscu wśród najchętniej kupujących pasażerów uplasowali się Rosjanie, dokonując 11 proc. więcej transakcji niż przed rokiem i średnio każdorazowo wydając 2 proc. więcej na zakupy niż rok temu. Pasażerowie z Niemiec dokonywali o 3 proc. więcej zakupów niż w pierwszym półroczu 2016 r., jednak średnia wartość transakcji w tym roku była o 8 proc. niższa niż rok temu.

W pierwszym półroczu tego roku łączne przychody Grupy Fraport wzrosły o 10,7 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosły 1,4 mld euro. EBITDA wzrosła o 11 proc. do poziomu 420 mln euro, a EBIT o 12,2 proc. do poziomu 240,7 mln euro. Zysk netto wzrósł o 37 proc. i wyniósł 136,9 mln euro.


fot. Gebr. Heinemann
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama