Wystawa ilustracji modowych na poznańskim lotnisku

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
03 sierpnia 2017 17:43
1 komentarz
55 prac 35 światowej ilustratorów mody z całego świata, można podziwiać na wystawie w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Są wśród nich dzieła artystek z Polski:J. Gniady, K. Pawelczyk, A. Halarewicz i K. Smoczyńska. To prawdziwa gratka dla wielbicieli tej dziedziny sztuki.
Reklama

„Across Europe with best fashion illustration 2017-2018” to wystawa pokazująca najnowsze trendy proponowane przez największych światowych projektantów mody, przedstawione za pomocą różnych technik ilustratorskich. Na poznańskim lotnisku można ją oglądać do końca sierpnia 2017 r. Później będzie prezentowana w innych krajach europejskich m.in. w Niemczech, Francji i Szwajcarii.


Wśród prac 35 artystów z całego świata znalazły się również dzieła artystek z Polski, a wśród nich Joanny Gniady i Anny Halarewicz. Pierwsza z nich współpracuje z magazynami, wydawnictwami, instytucjami kulturalnymi oraz agencjami reklamowymi na całym świecie. Jej ilustracje znane są czytelnikom ,,The Guardian”, ,,ELLE Italia”, ,,Glamour”, ,,Wysokich Obcasów” czy ,,Twojego Stylu”. Z kolei Anna Halarewicz to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych znana przede wszystkim ze swoich wybitnych ilustracji modowych. Można je spotkać na łamach wielu czasopism – zarówno polskich i zagranicznych.

Na wystawie można będzie zobaczyć dzieła tworzone różnymi technikami plastycznymi, począwszy od tuszu przez akwarelę aż po grafikę komputerową. Autorzy prac mają również swój indywidualny styl, dzięki czemu każda ilustracja jest wyjątkowa. Niektórzy z nich delikatnie szkicują postaci, inni budują sylwetki z mocnych kresek, część z nich sięga po pastelową paletę barw, a pozostali wybierają intensywne i nasycone kolory. Wszystkie ilustracje łączy oryginalne ujęcie tematu, światowy poziom oraz dbałość o najdrobniejsze detale.


- Port lotniczy to wielokrotnie pierwsze miejsce kontaktu z charakterem miasta, w którym się on znajduje. Poznań od lat jest gospodarzem wydarzeń artystycznych o różnym zabarwieniu i stąd obecność takiej wystawy, właśnie na poznańskim lotnisku, pozwalającej na spotkanie wprost ze sztuką – mówi Błażej Patryn, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica. – Cieszymy się, że nasi pasażerowie, zarówno z Polski, jak i z zagranicy mogą zobaczyć dzieła wybitnych artystów, wśród nich twórców związanych z naszym krajem. To prace na światowym poziomie.

Odwiedzając wystawę „Across Europe with best fashion illustration” warto zatrzymać się przy pracach Renshou Zhanga, artysty tworzącego barwne i dynamiczne prace, który ma na swoim koncie współpracę z takimi domami mody jak Marchesa, Viktor&Rolf czy Dior. Intersująca jest także eteryczna twórczość Jessicy Durant, której styl został doceniony przez Elliego Saaba i Oscara de la Rentę. Dzieła Joanny Gniady – polskiej ilustratorki, która pracowała między innymi dla Balenciagi, także przyciągają wzrok swoją wyrazistą kolorystyką i plakatową stylistyką. Wszystkie prace zachwycą miłośników designu, będąc źródłem modowych inspiracji.


- Modę postrzegam jako dziedzinę sztuki. Lubię obserwować, jak człowiek zmienia się pod wpływem ubrań, które ma na sobie. Jak przeistacza się w żywą rzeźbę, niekiedy dość osobliwą, ale przez to szalenie inspirującą – mówi Joanna Gniady, młoda i utalentowana polska ilustratorka, która tworzyła swoje ilustracje pod wpływem inspiracji marką Balenciaga.

Ilustracja modowa związana jest ze światem „high fashion” – służy nie tylko do przedstawiana kolekcji projektantów, ale jest też wykorzystywana na równi z fotografiami, by prezentować najnowsze trendy. Szeroki przekrój inspirujących prac artystów z całego świata i Polski, można oglądać na poznańskim lotnisku do końca sierpnia 2017.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_7a9bd 2017-08-04 10:42   
gość_7a9bd - Profil gość_7a9bd
Jak tam ciemno w tym terminalu :o i w dzień i w nocy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama