×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław z odnowionym certyfikatem


1 sierpnia 2017 r., po pomyślnie przeprowadzonym procesie certyfikacji, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat dla lotniska Wrocław-Strachowice. Certyfikat wydano na czas nieokreślony.


Konieczność odnowienia certyfikatu to efekt nowych wymogów unijnych dotyczących m.in. geometrii pasa startowego. Wchodzą one w życie od początku 2018 r. i do tego czasu wszystkie lotniska muszą uzyskać nowy certyfikat. 

Wrocław jest jedenastym w Polsce (po Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Zielonej Górze, Poznaniu i Modlinie) lotniskiem, które uzyskało certyfikat po spełnieniu wymagań UE.

Do końca 2017 r. wszystkie krajowe porty lotnicze, które obsłużyły ponad 10 000 pasażerów rocznie przez kolejne trzy lata, muszą przejść proces konwersji certyfikatu. Certyfikatu nie mają jeszcze porty w Łodzi i Szczecinie. Lotniska w Radomiu, Babimoście i Olsztynie-Mazurach nie muszą uzyskiwać nowego certyfikatu z uwagi na nieprzekroczenie granicznej liczby pasażerów przez trzy lata.

Jednym z wymogów w ramach nowego certyfikatu jest utrzymanie tzw. niwelety pasa, czyli jego pochylenia wzdłuż i w poprzek w odpowiednich, bardziej surowych niż dotąd normach. Pisaliśmy o tym w Raporcie Pasazer.com.gość_2e792 - Profil
gość_2e792
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie