Aireon zmodernizuje holenderską kontrolę ruchu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 sierpnia 2017 07:50
Aireon podpisał umowę z holenderskim dostawcą usług zarządzania ruchem lotniczem, LVNL, na ocenę możliwości wprowadzenia nawigacji ADS-B jako bardziej wydajnej metody kontrolowania ruchu w Holandii.
Reklama

Umowa obejmuje ocenę możliwości wprowadzenia kontroli w oparciu o transpondery ADS-B w ruchu naziemnych na lotniskach w Holandii, co ma być bardziej wydajne i tańsze niż obecnie stosowane metody. Do tego Aireon przeanalizuje także możliwości wykorzystania tej technologii do precyzyjnej lokalizacji śmigłowców wykonujących liczne operacje na platformy wiertnicze w rejonie Morza Północnego, który również podlega pod kontrolę LVNL.

LVNL zarządzą jedną z najbardziej ruchliwych przestrzeni powietrznych świata. W 2016 r. agencja obsłużyła ok. 590 tys. operacji lotniczych. Znaczną część tego ruchu generuje lotnisko w Amsterdamie, ale nad Holandią przebiega także wiele tranzytowych tras lotniczych.

Aireon w czerwcu poinformował o udanym umieszczeniu na orbicie kolejnych 10 satelitów Iridium NEXT, które przenoszą oprogramowanie do zapewniania nawigacji w technologii ADS-B. Obecnie na orbicie jest już 20 takich satelitów, a w ciągu kolejnego roku w sześciu falach ma tam trafić kolejnych 55.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama