×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aireon zmodernizuje holenderską kontrolę ruchu


Aireon podpisał umowę z holenderskim dostawcą usług zarządzania ruchem lotniczem, LVNL, na ocenę możliwości wprowadzenia nawigacji ADS-B jako bardziej wydajnej metody kontrolowania ruchu w Holandii.


Umowa obejmuje ocenę możliwości wprowadzenia kontroli w oparciu o transpondery ADS-B w ruchu naziemnych na lotniskach w Holandii, co ma być bardziej wydajne i tańsze niż obecnie stosowane metody. Do tego Aireon przeanalizuje także możliwości wykorzystania tej technologii do precyzyjnej lokalizacji śmigłowców wykonujących liczne operacje na platformy wiertnicze w rejonie Morza Północnego, który również podlega pod kontrolę LVNL.

LVNL zarządzą jedną z najbardziej ruchliwych przestrzeni powietrznych świata. W 2016 r. agencja obsłużyła ok. 590 tys. operacji lotniczych. Znaczną część tego ruchu generuje lotnisko w Amsterdamie, ale nad Holandią przebiega także wiele tranzytowych tras lotniczych.

Aireon w czerwcu poinformował o udanym umieszczeniu na orbicie kolejnych 10 satelitów Iridium NEXT, które przenoszą oprogramowanie do zapewniania nawigacji w technologii ADS-B. Obecnie na orbicie jest już 20 takich satelitów, a w ciągu kolejnego roku w sześciu falach ma tam trafić kolejnych 55.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie