×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amerykańska linia Silver zamawia do 50 ATR-ów


Linia Silver Airways, regionalny przewoźnik z bazą na lotnisku Fort Lauderdale na Florydzie, podpisała umowę na zakup 20 ATR-ów 42-600. Docelowo linia może pozyskać do 50 turbośmigłowców z rodziny -600.


Będą to pierwsze ATR-y z rodziny -600 w Stanach Zjednoczonych. Silver Airways wykorzysta maszyny do zastąpienia 21 starzejących się saabów 340, które obecnie są podstawą floty przewoźnika. Przewoźnik zagwarantował sobie prawo zmiany zamówienia dowolnej liczby ATR-ów 42-600 na większy model 72-600.

Kontrakt, jeśli zrealizowane zostaną opcje na wszystkie 50 samolotów, może być warty nawet 1,1 mld dolarów zgodnie z cenami katalogowymi. Silver Airways zamierza finansować zakupy poprzez leasingu, a szkolenie załóg odbędzie się w nowym centrum treningowym ATR-a w Miami.

Pierwsze cztery nowe samoloty trafią na Florydę jeszcze w tym roku, a dostawy zakończą się do I kwartału 2020 r.

Linie Silver Airways latają głównie w obrębie Florydy oraz na trasach międzynarodowych z Fort Lauderdale, Orlando i Tampy na Bahamy oraz tylko z Fort Lauderdale na Kubę. 

#KOREKTA: poprawiona nazwa linii#gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie