flydubai odbiera pierwszego boeinga 737 MAX 8

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 sierpnia 2017 09:00
Linie flydybai, spółka-córka Emirates, jako pierwsze na Bliskim Wschodzie odebrały boeinga 737 MAX 8.
Reklama

Pierwszy z 75 zamówionych boeingów 737 nowego typu dołączy do obecnej floty 58 boeingów 737-800 latających w barwach przewoźnika.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc odebrać naszego pierwszego boeinga 737 MAX 8, będącego rezultatem zamówienia, które złożyliśmy podczas Dubai Air Show w 2013 r. Było to największe zamówienia wąskokadłubowych samolotów Boeinga złożone na Bliskim Wschodzie. Wraz z otwarciem tego nowego rozdziału, będziemy kontynuowali naszą współpracę z Boeingim, odczuwając korzyści z poprawionej efektywności i mogąc zaoferować pasażerom lepszy komfort podróży - powiedział Ghaith al-Ghaith, prezes flydubai.

- Wzrost flydubai w ciągu jedynie dziewięciu lat był niesamowity i Boeing czuje się uhonorowany mogąc być częścią tej podróży. Ta dostawa oznacza kolejny, znaczący krok w naszej współpracy. Jesteśmy pewni, że najlepsza na rynku efektywność i niezawodność boeingów 737 MAX odegra kluczową rolę w dalszym sukcesie flydubai i będzie dobrym uzupełnieniem obecnej floty boeingów - powiedział Kevin McAllister, prezydent Boeing Commercial Airplanes.

Obecnie flydubai obsługuje połączenia do 95 kierunków w 44 krajach, od Rosji na północy, poprzez Czechy na Zachodzie i Tajlandię na wschodzie, do Tanzanii na południu. Linię testowaliśmy w "Oblatywaczu".


fot. Boeing
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama