×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grad zmusił do lądowania awaryjnego w Stambule


Airbus A320 należący do ukraińskiej linii AtlasGlobal musiał w czwartek (27.07) zawrócić na lotnisko im. Ataturka w Stambule po tym, jak burza z gradem uszkodziła samolot. Zniszczona została szyba kokpitu oraz dziób maszyny.


Lot KK1010 ze Stambułu do Ercan na Cyprze Północnym wystartował o 18:40 czasu lokalnego z 121 pasażerami na pokładzie. 10 minut po starcie maszyna znalazła się w centrum potężnej burzy z gradem, która uszkodziła dziób samolotu oraz spowodowała pęknięcia szyb w kokpicie i uniemożliwiła sterowanie autopilotem.

Ukraiński kapitan Aleksander Akopow zdecydował się natychmiast zawrócić z powrotem na lotnisko Ataturka. Mimo braku widoczności wynikającego z uszkodzonej szyby, zdołał bezpiecznie wylądować.


Wyczyn Akopowa został doceniony także przez prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenkę, który zadzwonił do niego osobiście, aby pogratulować mu zakończonego sukcesem lądowania. Poroszenko odznaczył go także Orderem Za Odwagę.

W tej samej burzy mniejszych uszkodzeń doznały airbus A320 linii Turkish Airlines lecący z Ercan do Stambułu oraz boeing 737-800 linii Pegasus Airlines obsługujący połączenie ze Stambułu (lotnisko Sabihy Gokcen) do Wiednia.gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie