Singapur: Super samochód z automatu

2 sierpnia 2017 10:00
4 komentarze
W Singapurze automatyzacja zakupów poszła o krok dalej - aby oszczędzać bezcenną w tym kraju przestrzeń, uruchomiono pierwszy automat z... superautami. W 15-piętrowej maszynie można kupić m.in. bentleye, lamborghini czy ferrari.
Reklama
Maszyna, dzięki której można zakupić luksusowe auto stanęła w dzielnicy Bukit Merah. Budynek należy do Autobahn Motors (ABM) i znajduje się jest w nim 60 super samochodów. System, który jest sercem całej maszyny, nosi nazwę AIMS (ang. Automotive Inventory Management System).

Pozwala on na wyszukanie pożądanej maszyny. Dzięki automatycznej windzie dla auta już po dwóch minutach samochód zjedzie z najwyższego poziomu na parter. W ofercie są auta luksusowe, sportowe oraz kolekcjonerskie.


Automat z samochodami to innowacyjna metoda pozwalająca na ograniczenie zajmowanego miejsca. Konwencjonalne salony zajmują ogromną powierzchnię, która w Singapurze jest na miarę złota. Mechanizm działa w podobny sposób jak w kilkupiętrowych, automatycznych parkingach, które są obecnie dostępne w wielu miastach świata charakteryzujących się gęstą i zwartą zabudową.

Klienci, którzy chcą zakupić luksusowy samochód, wchodzą do pomieszczenia, gdzie dostępne modele są pokazane na ekranie. Następnie wybrane auto jest opuszczane do nich na specjalnej platformie. Potem można je obejrzeć na obrotowym podeście i kupić.

fot. ABM

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pawwoj 2017-08-02 16:01   
pawwoj - Profil pawwoj
A was co, żal w czterech literach ścisnął, czy o co chodzi? Przecież to zwykła ciekawostka.
A używanie 'słowa' żenua jest samo w sobie dość żenujące.
gość_6e5ab 2017-08-02 14:41   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
a jak to sie ma do lotnictwa?
cani 2017-08-02 13:55   
cani - Profil cani
Artykuł wprost na ten portal. Żenua!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy