×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapur: Super samochód z automatu


W Singapurze automatyzacja zakupów poszła o krok dalej - aby oszczędzać bezcenną w tym kraju przestrzeń, uruchomiono pierwszy automat z... superautami. W 15-piętrowej maszynie można kupić m.in. bentleye, lamborghini czy ferrari.Maszyna, dzięki której można zakupić luksusowe auto stanęła w dzielnicy Bukit Merah. Budynek należy do Autobahn Motors (ABM) i znajduje się jest w nim 60 super samochodów. System, który jest sercem całej maszyny, nosi nazwę AIMS (ang. Automotive Inventory Management System).

Pozwala on na wyszukanie pożądanej maszyny. Dzięki automatycznej windzie dla auta już po dwóch minutach samochód zjedzie z najwyższego poziomu na parter. W ofercie są auta luksusowe, sportowe oraz kolekcjonerskie.


Automat z samochodami to innowacyjna metoda pozwalająca na ograniczenie zajmowanego miejsca. Konwencjonalne salony zajmują ogromną powierzchnię, która w Singapurze jest na miarę złota. Mechanizm działa w podobny sposób jak w kilkupiętrowych, automatycznych parkingach, które są obecnie dostępne w wielu miastach świata charakteryzujących się gęstą i zwartą zabudową. 

Klienci, którzy chcą zakupić luksusowy samochód, wchodzą do pomieszczenia, gdzie dostępne modele są pokazane na ekranie. Następnie wybrane auto jest opuszczane do nich na specjalnej platformie. Potem można je obejrzeć na obrotowym podeście i kupić.

fot. ABMgość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie