×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère ze wzrostem przychodów w I półroczu


W I półroczu 2017 r. firma Lagardère Travel Retail zanotowała 9-proc. wzrost obrotów w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku, mierzony na porównywalnej bazie.


Łączna wartość obrotów, 1,62 mld euro, mierzona w skonsolidowanej bazie oznacza 9-proc. spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem. Różnica spowodowana jest wyłączeniem z działalności Lagardère Travel Retail operacji dystrybucji prasy (w Hiszpanii, Kandzie i Belgii w 2016 r., na Węgrzech w lutym 2017 r.). 21 mln euro przychodu to pozytywny efekt wymiany kursu walut, odnotowany dzięki umocnieniu się dolarów amerykańskich, kanadyjskich i australijskich oraz złotówki. 

Jak informuje Lagardère Travel Retail, wzrost odnotowany na porównywalnej bazie jest wynikiem "zmian w liczbie pasażerów, ambitnych inicjatyw mających za zadanie podniesienie poziomu sprzedaży, uruchomienia nowych placówek handlowych, sukcesu innowacyjnych koncepcji oraz modernizacji sieci".


We Francji przychody mierzone na porównywalnej bazie wzrosły o 8,1 proc. w perspektywie rok do roku. Sprzedaż napędzana była głównie dzięki rozbudowie placówek handlowych. 

W regionie Europy i Bliskiego Wschodu (z wyłączeniem Francji), przychody Lagardère Travel Retail mierzone na porównywalnej bazie wzrosły w pierwszym półroczu o 12,7 proc. Do osiągnięcia tych wyników przyczyniło się odnowienie placówek handlowych na lotnisku Londyn Luton połączone z ponad 22-proc. wzrostem liczby pasażerów w Wielkiej Brytanii. Innymi znaczącymi czynnikami był powrót rosyjskich pasażerów do Czech, dzięki czemu przychody w tym kraju poprawiły się o 19,7 proc., a także otwarcie nowych placówek handlowych w Polsce, co przełożyło się na 18,4 proc. wyższe przychody w naszym kraju w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Dla Lagardère Travel Retail, sukcesem okazały się także nowe placówki handlowe w Rzymie Fiumicino, które poprawiły obroty o 13,9 proc. 


W porównaniu z ubiegłym rokiem, w pierwszej połowie tego roku dochody mierzone na porównywalnej bazie w Ameryce Północnej wzrosły o 6,9 proc, a w regionie Azji i Oceanii o 4,6 proc. 

Przychody z tytułu działalności dystrybucyjnej spadły o 1 proc. 7 stycznia 2017 roku grupa zaprzestała działalności dystrybucyjnej. 

Półroczny EBIT (obejmujący działalność dystrybucyjną) spadł o 11,1 proc. i wyniósł 32 mln euro. EBIT obejmujący jedynie przychody z tytułu działalności travel retail wzrósł o 18,5 proc. i wyniósł 5 mln euro. 

Przychody Lagardère Group za pierwsze półrocze, mierzone na porównywalnej bazie wzrosły o 5,4 proc., a na bazie łączonej spadły o 3,6 proc. i wyniosły 3,3 mld euro. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie