×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pięciu chętnych do zaprojektowania terminala w Amsterdamie


Pięć międzynarodowych zespołów zgłosiło swoje koncepcje do konkursu na projekt nowego terminala lotniska w Amsterdamie. Zwycięski projekt zostanie wybrany na początku września.


Nowy terminal ma zostać otwarty w 2023 r. i zdecydowanie zwiększyć możliwości operacyjne lotniska. 

Swoje koncepcje w konkursie zgłosiły biura Kaan Architects razem z Estudio Lamela i ABT, UNstudio z HOK i Arup, MVRDV z KPF i Meinhardt, O.M.A. z WSP I Parsons Brinckerhoff oraz S.O.M. razem z ADPI.

Jury, w skład którego wchodzą m.in. architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania lotniskami oraz przedstawiciele władz Schiphol Group i okolicznych miast, podejmie decyzję na początku września.

Podczas projektowania rozbudowy Schiphol Group wymagał m.in. utrzymania koncepcji "jednego terminala". Nowy budynek ma być połączony z istniejącym terminalem w tak sposób, aby pasażerowie nie odczuwali przejścia między terminalami. Dodatkowo nowy terminal musi mieć z góry zaprojektowane możliwości rozbudowy, wykorzystywać najnowsze technologie (w tym cyfrowe) oraz być w największym możliwym stopniu zbudowany w zrównoważony sposób.gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie