Pięciu chętnych do zaprojektowania terminala w Amsterdamie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 lipca 2017 08:20
1 komentarz
Pięć międzynarodowych zespołów zgłosiło swoje koncepcje do konkursu na projekt nowego terminala lotniska w Amsterdamie. Zwycięski projekt zostanie wybrany na początku września.
Reklama

Nowy terminal ma zostać otwarty w 2023 r. i zdecydowanie zwiększyć możliwości operacyjne lotniska.

Swoje koncepcje w konkursie zgłosiły biura Kaan Architects razem z Estudio Lamela i ABT, UNstudio z HOK i Arup, MVRDV z KPF i Meinhardt, O.M.A. z WSP I Parsons Brinckerhoff oraz S.O.M. razem z ADPI.

Jury, w skład którego wchodzą m.in. architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania lotniskami oraz przedstawiciele władz Schiphol Group i okolicznych miast, podejmie decyzję na początku września.

Podczas projektowania rozbudowy Schiphol Group wymagał m.in. utrzymania koncepcji "jednego terminala". Nowy budynek ma być połączony z istniejącym terminalem w tak sposób, aby pasażerowie nie odczuwali przejścia między terminalami. Dodatkowo nowy terminal musi mieć z góry zaprojektowane możliwości rozbudowy, wykorzystywać najnowsze technologie (w tym cyfrowe) oraz być w największym możliwym stopniu zbudowany w zrównoważony sposób.
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2017-07-31 22:32   
usuniety - Profil usuniety
Ciekawe, czy jeżeli wygra Estudio Lamela to zrobią taki gniot jak w WAW, czy raczej coś na miarę T4 w MAD?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama