×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bardziej precyzyjny system nawigacji we Frankfurcie


Lufthansa, Fraport i DFS, zarządca niemieckiej przestrzeni powietrznej, opracowały nowy system nawigacji dla tras odlotowych z lotniska we Frankfurcie.

Głównym celem wprowadzenia nowych procedur było zwiększenie precyzji nawigacji, aby samoloty unikały przelotu nad strefami zabudowanymi i tym samym redukowały poziom hałasu. Metoda wykorzystuje głównie technologię RNP-1, czyli wysoce precyzyjny sposób nawigacji między kolejnymi punktami o określonym położeniu i wysokości. Ta metoda jest uzupełniona procedurą radius-to-fix, czyli opartą o system GPS nawigacją umożliwiającą wykonywanie zakrętów o idealnym profilu w stałej odległości od określonego punktu.

Lotnisko we Frankfurcie jest obecnie jedynym w Niemczech, które wykorzystuje procedury RNP-1 podczas startu. Procedury te w ogóle są mało popularne i zwykle stosuje się je na lotniskach położonych w trudnym terenie podczas lądowania. Jednym z pierwszych portów lotniczych w Europie, który wprowadził RNP-1 jako podstawową metodą, był Vagar na Wyspach Owczych.

We Frankfurcie procedurę po raz pierwszy zastosowano 20 lipca podczas startu boeinga 747-8 Lufthansy. 

Partnerzy inicjatywy na razie nie chcą podawać szacunkowego wpływu na ograniczenie poziomu hałasu, jednak podkreślają, że wyniki testów są bardzo pozytywne. Nowe procedury wyraźnie zwiększają precyzję nawigacji i umożliwiają ominięcie obszarów, w których obecny poziom hałasu jest zbyt wysoki. Co więcej, mogą one być równie skuteczne stosowane w trudnych warunkach pogodowych.gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie