×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad Airways straciły w 2016 r. 1,87 mld dolarów


Arabskie linie lotnicze Etihad Airways straciły w 2016 r. 1,87 mld dolarów netto (ok. 6,8 mld zł), a przychody firmy spadły o 7,1 proc. do 8,36 mld dolarów.


Powodem tak dużej straty Etihad Airways są głównie jednorazowe koszty związane z koniecznością dofinansowania linii airberlin i Alitalia, wcześniejszym niż planowano wycofaniem części samolotów z floty, spadkiem wyceny aktywów oraz niekorzystnymi kontraktami hedgingowymi na paliwo.

Przychody samej linii lotniczej były stabilne i wyniosły 4,9 mld dolarów. Z uwagi na trudne otoczenie biznesowe i nadpodaż marże yield spadły o 8 proc., ale równocześnie przewoźnik aż o 11 proc. obniżył koszty jednostkowe. Liczba pasażerów wzrosła o 5 proc. do 18,5 mln.

Łącznie w 2016 r. przewoźnik odpisał od wyniku operacyjnego 1,9 mld dolarów, w tym 1,06 mld dolarów związanych z odpisami wartości samolotów i 808 mln dolarów związanych z inwestycjami w airberlin i Alitalię.

W 2015 r. przewoźnik zarobił 103 mln dolary netto. Linia spodziewa się, że m.in. dzięki mniej niekorzystnemu wpływowi starych kontraktów paliwowych w 2017 r. poprawi rezultat. gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie