×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Primera kolejną tanią linią nad Atlantykiem


Skandynawska linia czarterowo-niskokosztowa Primera Air będzie kolejnym przewoźnikiem, który poleci przez Atlantyk samolotami wąskokadłubowymi. Spółka uruchomi loty z Birmingham, Londynu-Stansted i Paryża-CDG do Newark. Do 5 października loty z Birmingham do Newark oferują linie United. Potem trasa ta zostanie jednak zlikwidowana, a drugie co do wielkości brytyjskie miasto pozostanie bez całorocznych lotów do Stanów Zjednoczonych. Od maja 2018 r. rejsy na tej samej trasie przywróci jednak linia Primera Air. Będzie ona latała codziennie do Newark i cztery razy w tygodniu do Bostonu.

Linia lotnicza planuje również rozpocząć loty z Londynu-Stansted oraz Paryża-CDG do Newark i Bostonu od kwietnia 2018 r. 

Linia wywodzi się wprawdzie z Islandii i nadal należy do islandzkich przedsiębiorców, ale jej głównymi bazami są obecnie Kopenhaga i Ryga. Linia lotnicza została założona w w 2003 r. pod nazwą JetX i została przejęta w 2008 r. przez Primera Travel Group i wtedy też zmieniła swoją nazwę. Początkowo wykonywała jedynie loty czarterowe, jednak wkrótce zaczęła sprzedawać nadwyżki miejsc regularnym pasażerom. Obecnie Primera Air wykonuje rozkładowe loty do 70 destynacji, przy czym część z nich to połączenia sezonowe. Flota spółki składa się z siedmiu boeingów 737-800 i dwóch mniejszych boeingów 737-700. 

Islandzka linia lotnicza zamówiła 10 airbusów A321 (w tym osiem w wariancie "neo") oraz osiem boeingów 737 MAX 8. To właśnie airbusy A321neo będą obsługiwały loty z Birmingham, Londynu-Stansted i Paryża-CDG do Stanów. 

Ceny lotów za ocean będą zaczynać się od 149 funtów w jedną stronę, a bilety są już dostępne w sprzedaży. Każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie wziąć na pokład bagaż podręczny o wadze do 10 kg. 

Primera Air będzie konkurowała m.in. z liniami Norwegian, Westjet i Aer Lingus, które już latają lub zamierzają latać samolotami wąskokadłubowymi przez Atlantyk.
gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie