Primera kolejną tanią linią nad Atlantykiem

Robert Gancarczyk - Profil Robert Gancarczyk
27 lipca 2017 14:30
2 komentarze
Skandynawska linia czarterowo-niskokosztowa Primera Air będzie kolejnym przewoźnikiem, który poleci przez Atlantyk samolotami wąskokadłubowymi. Spółka uruchomi loty z Birmingham, Londynu-Stansted i Paryża-CDG do Newark. 
Reklama

Do 5 października loty z Birmingham do Newark oferują linie United. Potem trasa ta zostanie jednak zlikwidowana, a drugie co do wielkości brytyjskie miasto pozostanie bez całorocznych lotów do Stanów Zjednoczonych. Od maja 2018 r. rejsy na tej samej trasie przywróci jednak linia Primera Air. Będzie ona latała codziennie do Newark i cztery razy w tygodniu do Bostonu.

Linia lotnicza planuje również rozpocząć loty z Londynu-Stansted oraz Paryża-CDG do Newark i Bostonu od kwietnia 2018 r.

Linia wywodzi się wprawdzie z Islandii i nadal należy do islandzkich przedsiębiorców, ale jej głównymi bazami są obecnie Kopenhaga i Ryga. Linia lotnicza została założona w w 2003 r. pod nazwą JetX i została przejęta w 2008 r. przez Primera Travel Group i wtedy też zmieniła swoją nazwę. Początkowo wykonywała jedynie loty czarterowe, jednak wkrótce zaczęła sprzedawać nadwyżki miejsc regularnym pasażerom. Obecnie Primera Air wykonuje rozkładowe loty do 70 destynacji, przy czym część z nich to połączenia sezonowe. Flota spółki składa się z siedmiu boeingów 737-800 i dwóch mniejszych boeingów 737-700.

Islandzka linia lotnicza zamówiła 10 airbusów A321 (w tym osiem w wariancie "neo") oraz osiem boeingów 737 MAX 8. To właśnie airbusy A321neo będą obsługiwały loty z Birmingham, Londynu-Stansted i Paryża-CDG do Stanów.

Ceny lotów za ocean będą zaczynać się od 149 funtów w jedną stronę, a bilety są już dostępne w sprzedaży. Każdy pasażer będzie mógł bezpłatnie wziąć na pokład bagaż podręczny o wadze do 10 kg.

Primera Air będzie konkurowała m.in. z liniami Norwegian, Westjet i Aer Lingus, które już latają lub zamierzają latać samolotami wąskokadłubowymi przez Atlantyk.

Ostatnie komentarze

filipsta1 2017-07-27 15:10   
filipsta1 - Profil filipsta1
Birmingham bez lotów międzykontynentalnych? ;) A co w związku z lotami na trasach z Birmingham do Toronto, Orlando, Cancun, Montego Bay, Punta Cany, Dubaju, Doha, New Delhi, Islamabad, Aszchabad, Phuket, La Romana, Goa? :) :) Co prawda United rezygnuje z trasy BHX-EWR po ponad 20 latach, ale z tego co można się dowiedzieć, Airbusy linii Prmera będą wygodniejsze i bardziej ekonomiczne od starego B757.
Blazej UK 2017-07-27 14:59   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Po co aż tak dużymi samolotami jak Boeing 737 linie chcą latać przez Atlantyk. Ja bym proponował coś mniejszego. Np. KingAir ośmiu pasażerów plus pilot bo w tym samolocie dwóch nie potrzeba i lecimy. Boeing 737 czy Airbus A320 są za dużymi samolotami na tak krótkie trasy jakimi są loty przez Atlantyk.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama