Ryanair: "Pasażerowie nas wykorzystują"

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 lipca 2017 08:20
15 komentarzy
Staliśmy się zbyt mili dla klientów, a ci to wykorzystują - twierdzą przedstawiciele Ryanaira. Linia, która kiedyś rzekomo rozważała wprowadzanie płatnych toalet na pokładzie, oskarża podróżnych o nadużywanie zasad przewozu bagażu. 
Reklama

Na pokłady samolotów Ryanair pasażerowie mogą bezpłatnie wnieść jedną typową walizkę podręczną oraz, od grudnia 2013 r., mniejszy przedmiot osobisty. Może to być np. damska torebka, laptop w pokrowcu czy torba z aparatem fotograficznym. Ten bagaż musi mieścić się pod poprzedzającym fotelem.

Ryanair twierdzi jednak, że ponieważ stał się zbyt miły dla pasażerów i niezbyt rygorystycznie kontroluje wielkość drugiego bagażu, podróżni nadużywają tych zasad. Nie tylko wnoszą na pokład zbyt duże "małe" bagaże, ale do tego, jak twierdzi Ryanair, często wykorzystują dzieci do przewozu dużego bagażu. Według przewoźnika, normą staje się, że podczas rodzinnych wyjazdów kilkuletnie dzieci ciągną 10-kilogramową walizkę na kółkach, co pozwala rodzinie nie nadawać bagażu rejestrowanego.

- Klienci Ryanaira mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi, jednym dużym oraz drugim mniejszym. Zauważyliśmy, iż niektórzy pasażerowie nadużywają tego i próbują przewozić bagaże znacznie przewyższające wyznaczone limity, co może skutkować opóźnieniami lotów. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, polityka przewozu bagażu może zostać zrewidowana. Pracownicy agentów handlingowych będą restrykcyjnie sprawdzali rozmiary bagażu w celu uniknięcia opóźnień lotów. Pasażerów, którzy chcą zabrać ze sobą większy bagaż, prosimy o wykupienie przewozu bagażu rejestrowanego - mówi Kenny Jacobs, szef marketingu Ryanaira.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń w schowkach nad głowami w kabinie samolotu, Ryanair zabiera na pokład jedynie 90 sztuk dużych bagaży podręcznych. Pozostałe duże bagaże podręczne zostaną bezpłatnie przewiezione w luku bagażowym. W przypadku przekroczenia wymiarów lub wagi dużego bagażu podręcznego, pasażer zobowiązany jest do zapłaty 50 euro.

Przewoźnik przypomina, że pasażerowie, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład mają zagwarantowany przewóz bagażu podręcznego w kabinie samolotu, a także wejście na pokład przed pozostałymi pasażerami. Pierwszeństwo wejścia na pokład można wykupić już od 5 euro.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9e21a 2017-08-20 10:52   
gość_9e21a - Profil gość_9e21a
Apele do pasażerów są bez sensu. Jeśli linia lotnicza chce, aby pasażerowie przestrzegali przepisów dot. wielkości bagażu musi egzekwować przepisy podczas odprawy i dziwię się, że takie kontrole zostały praktycznie od jakiegoś czasu zaniechane. O co tu chodzi?
gość_53842 2017-08-02 15:24   
gość_53842 - Profil gość_53842
Pewnie zamierzają zaostrzyć przepisy bagażowe i chcą mieć "pretekst".
gość_c4c27 2017-08-02 14:49   
gość_c4c27 - Profil gość_c4c27
Ten kilkuletni pasażer płaci za bilet tak jak dorosły więc dlaczego nie może mieć 10kg bagażu, takie ma prawo. To jakiś Ryanerowy absurd. Jak zwykle w przypadku tych linii.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama