Dania słynnego kucharza w klasie pierwszej Air France

26 lipca 2017 15:20
4 komentarze
Do września menu w La Première, klasie pierwszej linii Air France, komponuje Michel Roth - wielokrotnie nagradzany szef kuchni i ikona francuskiej gastronomii. Pasażerowie skosztują sześciu nowych dań głównych i jednej nowej przekąski autorstwa Rotha.
Reklama
Na liście nowych propozycji w menu znalazły się między innymi jagnięcina w sosie werbenowym w towarzystwie grzybów morelowych i karczochów; duet krewetki i kalmara w sosie z kraba z estragonem, podawany z czerwonym ryżem i szpinakiem, czy medaliony z kraba serwowane z zielonymi szparagami i malinowym winegretem. Dania powstały we współpracy z Servair Culinary Studio.


Michel Roth jest jednym z najbardziej cenionych szefów kuchni we Francji i posiadaczem najbardziej prestiżowego tytułu w branży ”Bocuse d'or and Meilleur Ouvrier de France”, ma też na koncie liczne gwiazdki Michelin. Zdobywał doświadczenie u boku mistrzów w prestiżowych restauracjach, m.in. w "L'Espadon" w paryskim Ritzu i w hotelu President Wilson w Genewie. Mistrz łączy w swej pracy techniczne mistrzostwo, tradycje kulinarne i nowoczesne smaki. Specjalnie dla Air France rewitalizował kilka klasycznych francuskich dań, nadając im nowoczesną i innowacyjną oprawę.


Od lipca br. Air France serwuje w klasie La Première także koktajle, które zostały specjalnie opracowane przez Colina Fielda - szefa barmanów w hotelu Ritz. Ta niespodzianka czeka na gości klasy pierwszej w samolotach typu boeing 777-300 i airbus A380. Co trzy miesiące oferta koktajli będzie urozmaicana o nowe pozycje, komponowane ze składników takich jak calvados, koniak lub Armagnac, sok jabłkowy i szampan.

Hotel Ritz wyszkolił 1150 członków załóg pokładowych Air France, przeznaczonych do obsługi pasażerów w klasie pierwszej. Koktajle z Ritza mają być nie tylko miłą niespodzianką i unikanym doświadczeniem, ale też symbolem doskonałego serwisu we francuskim stylu z wszelką dbałością o jakość i szczegóły. Jest w nich też pewne nawiązanie do tradycji. Pod koniec lat dwudziestych ubiegłego stulecia personel pokładowy Air France rekrutował się głównie wśród pracowników luksusowych hoteli, między innymi z Ritza. Wtedy to pasażerów obsługiwali członkowie załogi pokładowej, którzy de facto byli barmanami.


Zaprojektowane dla linii Air France przez studio Priestmangoode oraz agencję Brandimage i wyprodukowane przez B/E Aerospace nowe kabiny La Première mają być odzwierciedleniem francuskiej elegancji i wysublimowanego stylu, wyrażanej m.in. doborem tekstur i materiałów. Dania są serwowane we właściwej oprawie, na zastawie autorstwa francuskiego projektanta Jean-Marie Massauda. Goście La Première otrzymują też eleganckie akcesoria podróżne, w tym piżamę, czy kolekcjonerskie egzemplarze skórzanych kosmetyczek z przydatnymi drobiazgami od Givenchy.


W nowej klasie pierwszej na pokładzie samolotu są jedynie cztery kabiny-apartamenty. Dzięki elastycznym rozwiązaniom pasażerowie sami decydują czy chcą podróżować odizolowani od innych, czy też cieszyć się przestrzenią otwartej kabiny i towarzystwem.

Każdy z gości ma do dyspozycji także osobisty, 24-calowy (61 cm) ekran dotykowy w rozdzielczości HD, jeden z największych kiedykolwiek dostępnych na pokładzie samolotu. Nowe kabiny-apartamenty są sukcesywnie wprowadzane od września 2014 r. na wybranych trasach. W klasie pierwszej w nowym wydaniu polecimy z Paryża między innymi do: Singapuru, Nowego Jorku, Dżakarty, Houston i Dubaju. Air France jest jedną z zaledwie czterech europejskich linii (obok British Airways, Swissa i Lufthansy) oferujących pierwszą klasę.

fot. Air France

#KOREKTA: poprawiona lista linii oferujących klasę pierwszą#
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_daf84 2017-07-28 02:41   
gość_daf84 - Profil gość_daf84
Co prawda, to prawda. Nie ma jak kompetentnie napisany tekst na profesjonalnym portalu. Tylko jakim cudem ta Alitalia ma klasę pierwsza, skoro jakos na ich stronie nie ma o niej informacji? I dlaczego kompetentny pan redaktor, ze znawstwem pominął SWISS, którego pierwsza klasa jest jedna z najlepszych?
pszn 2017-07-27 23:02   
pszn - Profil pszn
to ja zamiast tych dań wolę kurczaka w sosie słodko-kwaśnym serwowanego na pokładach FR za 6 euro :)
zawsze zastanawia mnie kto lata pierwszą klasą i płaci za bilet po 10-20 tysięcy euro... jak już ktoś na prawdę sra kasą to nie lepiej wynająć sobie business jeta?
gość_dff04 2017-07-26 21:05   
gość_dff04 - Profil gość_dff04
Przydałaby się relacja w Oblatywaczu z klasy biznes w Air France. Byłoby super ! Oczywiście, relacja z klasy pierwszej także mile widziana.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy