×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Boeing 777 wkrótce dołączy do floty


W styczniu 2018 r. linie Ukraine International Airlines otrzymają pierwszego boeinga 777. Samoloty te będą wykorzystywane na połączeniach do Nowego Jorku, Pekinu i Tel Awiwu.

Informację tę ogłosił na konferencji prasowej Aron Mayberg, przewodniczący rady nadzorczej przewoźnika.

Boeing 777 w barwach UIA będzie największym samolotem pasażerskim latającym z i na Ukrainę. Samolot będzie posiadał trzyklasową konfigurację: klasę biznes, klasę premium ekonomiczną oraz ekonomiczną, oferując łącznie 360 foteli. Według Mayberga, każdy fotel w Boeingu 777 UIA będzie wyposażony we wbudowany monitor i indywidualny system rozrywki pokładowej, a pasażerowie będą również mogli korzystać z pokładowego Wi-Fi.

Według obecnych planów, UIA spodziewa się otrzymać cztery boeingi 777. Będą one latać równolegle z wykorzystywanymi obecnie boeingami 767-300, które zostaną systematycznie wycofane z floty UIA od 2019 r. 


W 2018 r. ukraiński przewoźnik planuje rozszerzyć siatkę swoich połączeń dalekodystansowych o dwa kolejne miasta: Szanghaj w Chinach i Toronto w Kanadzie.

Ponadto, UIA rozważa również budowę nowego hangaru technicznego na lotnisku Boryspol.

- Obecnie odczuwamy ogromny brak miejsca do serwisowania i napraw naszych samolotów, zwłaszcza teraz, gdy zaczniemy eksploatować boeinga 777. Jest to jeden z czynników, który pozwoli nam na szybszą obsługę techniczną maszyn, a zarazem na poprawę regularności, która nie jest obecnie wystarczająco wysoka - powiedział Mayberg.

Aktualnie flota dalekodystansowa UIA składa się z czterech boeingów 767-300. Były one wyprodukowane w latach 1991-1993.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie