Łódzkie lotnisko po raz kolejny chce sprzedać bazę paliw

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 lipca 2017 12:20
4 komentarze
Władze portu lotniczego w Łodzi po raz kolejny spróbują sprzedać bazę paliw. Urządzenia nigdy nie były wykorzystane - informuje portal NaszeMiasto.pl.
Reklama

Budowę bazy paliw o pojemności miliona litrów lotnisko rozpoczęło w 2009 r. Zgodnie z planem po zakończeniu inwestycji, port lotniczy miał zarabiać na udostępnianiu paliwa. Ostatecznie warta 17 mln złotych inwestycja nie została ukończona - wykonawca przerwał budowę, a władze lotniska uznały, że baza jest za duża w stosunku do istniejącego ruchu, stąd też zdecydowały się nie kończyć inwestycji.

Łódzkie lotnisko od kilku lat bez powodzenia próbowało sprzedać bazę paliw razem z gruntem. W tym celu zorganizowało już sześć przetargów, jednak żaden z nich nie doprowadził do wyłonienia oferenta. Tym razem lotnisko spróbuje sprzedać same urządzenia z bazy paliw. W tym celu ogłosiło elektroniczną aukcję, w której wyłoniony ma być rzeczoznawca, który wyceni ruchomości: kable, silniki i inne urządzenia.

- Będziemy chcieli sprzedać te ruchomości. Nie wiemy, ile to może kosztować, dlatego poszukiwany jest rzeczoznawca, które to wyceni - powiedziała Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka lotniska w Łodzi.

Aukcja, która ma za zadanie wyłonić rzeczoznawcę odbędzie się 31 lipca. Jeżeli zakończy się powodzeniem, władze lotniska będą mogły przejść do poszukiwania kupca na bazę paliw.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c8ba2 2017-07-29 17:46   
gość_c8ba2 - Profil gość_c8ba2
to lepiej sprzedać cały nieudaczny zarząd !
gość_388e2 2017-07-27 19:48   
gość_388e2 - Profil gość_388e2
@gość_0e296: Na Twoje pytanie (choć zapewne było retoryczne) "A czyja to wina, że nie ma ruchu na Lublinku!" Odpowiem słowami prezydent Łodzi "Łodzianie mają lotnisko w Warszawie". Kolejne zarządy lotniska wydają się kierować tym mottem i konsekwentnie starają się je uśmiercić.
Jak ktoś słusznie zasugerował, sprzedać to w całości komuś, kto będzie potrafił i chciał postawić ten port na nogi. Przynajmniej do takiego poziomu, jaki ma obecnie Bydgoszcz.
gość_0e296 2017-07-26 01:37   
gość_0e296 - Profil gość_0e296
za 1 zł zawsze jakiś kumpel królika się znajdzie! A czyja to wina, że nie ma ruchu na Lublinku! Wszystkie inne lotniska w kraju notują wzrosty a tu się nie da!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama