×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódzkie lotnisko po raz kolejny chce sprzedać bazę paliw


Władze portu lotniczego w Łodzi po raz kolejny spróbują sprzedać bazę paliw. Urządzenia nigdy nie były wykorzystane - informuje portal NaszeMiasto.pl.


Budowę bazy paliw o pojemności miliona litrów lotnisko rozpoczęło w 2009 r. Zgodnie z planem po zakończeniu inwestycji, port lotniczy miał zarabiać na udostępnianiu paliwa. Ostatecznie warta 17 mln złotych inwestycja nie została ukończona - wykonawca przerwał budowę, a władze lotniska uznały, że baza jest za duża w stosunku do istniejącego ruchu, stąd też zdecydowały się nie kończyć inwestycji. 

Łódzkie lotnisko od kilku lat bez powodzenia próbowało sprzedać bazę paliw razem z gruntem. W tym celu zorganizowało już sześć przetargów, jednak żaden z nich nie doprowadził do wyłonienia oferenta. Tym razem lotnisko spróbuje sprzedać same urządzenia z bazy paliw. W tym celu ogłosiło elektroniczną aukcję, w której wyłoniony ma być rzeczoznawca, który wyceni ruchomości: kable, silniki i inne urządzenia.

- Będziemy chcieli sprzedać te ruchomości. Nie wiemy, ile to może kosztować, dlatego poszukiwany jest rzeczoznawca, które to wyceni - powiedziała Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka lotniska w Łodzi. 

Aukcja, która ma za zadanie wyłonić rzeczoznawcę odbędzie się 31 lipca. Jeżeli zakończy się powodzeniem, władze lotniska będą mogły przejść do poszukiwania kupca na bazę paliw.gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie