×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty w czerwcu w większości amerykańskich linii


Linie Delta Air Lines, United Airlines i Southwest Airlines zanotowały w czerwcu wzrosty liczby pasażerów. Na ich tle na minus wyróżnia się linia American Airlines, którą podróżowało mniej osób niż rok temu.American Airlines mimo to pozostaje największym przewoźnikiem świata. W czerwcu linia obsłużyła 17,86 mln osób, czyli o 1,4 proc. mniej niż przed rokiem. Na pokładach samolotów głównej marki podróżowało 13,01 mln osób (spadek o 1,3 proc.), a linie regionalne przewiozły kolejne 4,85 mln osób (spadek o 1,8 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów American Airlines wyniosło 84,7 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.). Na trasach krajowych zajętych było średnio 87,2 proc. miejsc, a na trasach międzynarodowych - 82,5 proc. Podaż miejsc mierzona wskaźnikiem ASM wzrosła o 1,1 proc., natomiast przewozy mierzone wskaźnikiem RPM - o 0,8 proc. 

Linia Delta Air Lines jest już tylko nieznacznie mniejsza od American Airlines - w czerwcu przewoźnik przewiózł 17,19 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,5 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów Delta Air Lines wyniosło 88,5 proc. (wzrost o 0,8 pkt. proc.), przy czym na trasach krajowych sięgnęło 88,2 proc., a na międzynarodowych - 89,1 proc. Podaż miejsc według wskaźnika ASM wzrosła o 1,8 proc., a przewozy według RPM o 2,8 proc.

United Airlines zanotowały wzrost liczby przewiezionych pasażerów o 4,6 proc. do 13,56 mln. W tej liczbie 10,09 mln podróżowało samolotami głównej marki linii (wzrost o 9,6 proc.), natomiast oddziały regionalne odnotowały spadek o 7,7 proc. do 3,48 mln. 

Średnie wypełnienie samolotów tej grupy wyniosło 85,7 proc. (spadek o 1,4 pkt. proc.), w tym 87,4 proc. na trasach krajowych i 83,6 proc. na międzynarodowych. Podaż miejsc według wskaźnika ASM wzrosła o 5 proc., a przewozy według RPM o 3,4 proc.

Największa z linii niskokosztowych, Southwest Airlines, zanotowała w czerwcu wzrost liczby pasażerów o 4,7 proc. do 14,27 mln. Średnie wypełnienie było niezmienne na poziomie 87,4 proc. Podaż miejsc według wskaźnika ASM wzrosła o 3,7 proc., a przewozy według RPM o 3,8 proc.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie