×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe wyniki Manchesteru


W ciągu ostatnich 12 miesięcy port lotniczy w Manchesterze obsłużył 27 mln pasażerów, co oznacza 12-proc. wzrost w perspektywie rok do roku.


Wynik z ostatnich 12 miesięcy to najwyższa liczba pasażerów zanotowana w 79-letniej historii portu lotniczego. W samym czerwcu tego roku lotnisko obsłużyło ponad 2,75 mln pasażerów, o 9 proc. więcej niż w czerwcu 2016 r. 

Rekordową liczbę pasażerów na lotnisku napędzało otwarcie wielu nowych połączeń w przeciągu 12 miesięcy, w tym do Maskatu, San Francisco, Bostonu, Los Angeles, Houston, Rijadu, Pekinu, Norymbergi, Casablanki oraz Tobago. 

Z powodu zwiększonego zapotrzebowania na podróże lotnicze w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 11 proc. zwiększyła się liczba operacji lotniczych na lotnisku, co oznacza że na obu drogach startowych wystartowało i wylądowało ponad 200 tys. samolotów.

Dobre wyniki przewozowe miały przełożenie na solidne wyniki finansowe Manchester Airports Group (MAG). EBITDA wzrosła o 8 proc. i wyniosła ponad 343 mln funtów. 

Łącznie wszystkie cztery lotniska zarządzane przez Manchester Airports Group (MAG), czyli Manchester, Londyn-Stansted, East Midlands i Birmingham, w ostatnim roku rozliczeniowym obsłużyły 55,9 mln pasażerów, co oznacza 7,7-proc. wzrost w perspektywie rok do roku. 

gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie