Rekordowe wyniki Manchesteru

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 lipca 2017 09:30
1 komentarz
W ciągu ostatnich 12 miesięcy port lotniczy w Manchesterze obsłużył 27 mln pasażerów, co oznacza 12-proc. wzrost w perspektywie rok do roku.
Reklama

Wynik z ostatnich 12 miesięcy to najwyższa liczba pasażerów zanotowana w 79-letniej historii portu lotniczego. W samym czerwcu tego roku lotnisko obsłużyło ponad 2,75 mln pasażerów, o 9 proc. więcej niż w czerwcu 2016 r.

Rekordową liczbę pasażerów na lotnisku napędzało otwarcie wielu nowych połączeń w przeciągu 12 miesięcy, w tym do Maskatu, San Francisco, Bostonu, Los Angeles, Houston, Rijadu, Pekinu, Norymbergi, Casablanki oraz Tobago.

Z powodu zwiększonego zapotrzebowania na podróże lotnicze w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 11 proc. zwiększyła się liczba operacji lotniczych na lotnisku, co oznacza że na obu drogach startowych wystartowało i wylądowało ponad 200 tys. samolotów.

Dobre wyniki przewozowe miały przełożenie na solidne wyniki finansowe Manchester Airports Group (MAG). EBITDA wzrosła o 8 proc. i wyniosła ponad 343 mln funtów.

Łącznie wszystkie cztery lotniska zarządzane przez Manchester Airports Group (MAG), czyli Manchester, Londyn-Stansted, East Midlands i Birmingham, w ostatnim roku rozliczeniowym obsłużyły 55,9 mln pasażerów, co oznacza 7,7-proc. wzrost w perspektywie rok do roku.


Reklama

Ostatnie komentarze

filipsta1 2017-07-25 12:03   
filipsta1 - Profil filipsta1
Niby skąd Wam się Birmingham Airport wzięło w MAGu? Raczej chodziło Wam o Bournemouth. Tak poza tym takie pytanie... Jakim cudem Manchester jako tak małe miasto ma takie lotnisko? Manchester jest 7 jeśli chodzi o liczbę mieszkańców w UK! Nie rozumiem dlaczego ludzie wciąż myślą, że jest drugim największym miastem! Sam Manchester jest mniejszy nawet od Wrocławia. Drugim największym miastem UK jest Birmingham. Nawet cały dystrykt Birmingham liczy kilkaset tysięcy mieszkańców więcej niż dystrykt Manchesteru. Z tego co wiem w MAN nawet jest mało do zwiedzania... Co? Tylko przez jakiś tam piłkarzy jest tak rozsławiony? Jakim cudem tak małe miasto jest tak sławne i ma takie potężne lotnisko?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama