×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zwiększył zysk o połowę


Zysk netto Ryanaira za I kwartał roku rozliczeniowego, czyli od kwietnia do czerwca, wzrósł o 55 proc. do 397 mln euro (ok. 1,7 mld zł).

Przychody największej niskokosztowej linii w Europie wzrosły o 13 proc. do 1,91 mld euro, a liczba pasażerów - o 12 proc. do 35 mln. Marża netto Ryanaira w I kwartale wyniosła 21 proc., co było wynikiem o 6 pkt. proc. lepszym niż rok temu. 

Ryanair zwrócił jednak uwagę, że dobre wyniki są nie w pełni porównywalne z zeszłym rokiem z uwagi na to, że w 2017 r. nieco później wypadł szczyt przewozowy związany ze świętami wielkanocnymi.

Mimo obserwowalnego przez Ryanaira spadku opłat dodatkowych za bagaże rejestrowane, udział przychodów ze sprzedaży usług dodatkowych utrzymał się na poziomie 26,2 proc. Z tego tytułu linia odnotowała 501 mln euro wpływów. 

Średnia cena biletu w Ryanairze wzrosła o 1 proc. do 40,3 euro. Koszty jednostkowe linii spadły o 6 proc., a bez uwzględnienia wydatków na paliwo - o 3 proc. Mimo wzrostu przewozów, linia wydała sumarycznie o 1 proc. mniej na paliwo - koszty z tego tytułu sięgnęły 513 mln euro i stanowiły zdecydowanie najważniejszy wydatek w bilansie linii. Przewoźnik poinformował, że zabezpieczył już 90 proc. niezbędnego paliwa na ten rok w średniej cenie ok. 49 dolarów za baryłkę.

gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie