Ryanair zwiększył zysk o połowę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 lipca 2017 11:30
Zysk netto Ryanaira za I kwartał roku rozliczeniowego, czyli od kwietnia do czerwca, wzrósł o 55 proc. do 397 mln euro (ok. 1,7 mld zł).
Reklama

Przychody największej niskokosztowej linii w Europie wzrosły o 13 proc. do 1,91 mld euro, a liczba pasażerów - o 12 proc. do 35 mln. Marża netto Ryanaira w I kwartale wyniosła 21 proc., co było wynikiem o 6 pkt. proc. lepszym niż rok temu.

Ryanair zwrócił jednak uwagę, że dobre wyniki są nie w pełni porównywalne z zeszłym rokiem z uwagi na to, że w 2017 r. nieco później wypadł szczyt przewozowy związany ze świętami wielkanocnymi.

Mimo obserwowalnego przez Ryanaira spadku opłat dodatkowych za bagaże rejestrowane, udział przychodów ze sprzedaży usług dodatkowych utrzymał się na poziomie 26,2 proc. Z tego tytułu linia odnotowała 501 mln euro wpływów.

Średnia cena biletu w Ryanairze wzrosła o 1 proc. do 40,3 euro. Koszty jednostkowe linii spadły o 6 proc., a bez uwzględnienia wydatków na paliwo - o 3 proc. Mimo wzrostu przewozów, linia wydała sumarycznie o 1 proc. mniej na paliwo - koszty z tego tytułu sięgnęły 513 mln euro i stanowiły zdecydowanie najważniejszy wydatek w bilansie linii. Przewoźnik poinformował, że zabezpieczył już 90 proc. niezbędnego paliwa na ten rok w średniej cenie ok. 49 dolarów za baryłkę.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama