×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Londyn-Gatwick: Wzrost ruchu o 5,6 proc. w czerwcu


W czerwcu z londyńskiego lotniska Gatwick skorzystało 4,4 mln pasażerów. To o 5,6 proc. więcej niż rok temu i równocześnie 52. z rzędu miesiąc wzrostu.


Dynamikę napędzają przede wszystkim trasy dalekodystansowe, na których zanotowano wzrost o 11,8 proc. Z trash północnoamerykańskich skorzystało 313,8 tys. podróżnych (wzrost o 10,6 proc.), a bardzo dobre rezultaty notowały m.in. trasy do Oakland, San Francisco i Los Angeles. Pozostałe kierunki dalekodystansowe wybrało 296,4 tys. podróżnych, o 13,1 proc. więcej niż rok temu.

Z uwagi na zapowiedziane już trasy Norwegiana do Seattle, Austin, Denver i Chicago oraz China Airlines do Tajpej, Gatwick spodziewa się dalszych wzrostów w tym segmencie.

W czerwcu z trash europejskich rozkładowych skorzystało 3,03 mln osób (wzrost o 4,5 proc.), a z krajowych - 368,5 tys. (8,4 proc.). Do i z Irlandii poleciało 141,8 tys. osób (wzrost o 0,5 proc.).

Liczba operacji lotniczych wzrosła o 4 proc. do 26,8 tys. gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie