×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Będzie nowy terminal nieczynnego lotniska


Nowe berlińskie lotnisko wciąż nie zostało otwarte, ale pojawiły się już plany budowy kolejnego terminala. Będzie kosztował ok. 100 mln euro i pozwoli obsłużyć rocznie do 6 mln dodatkowych pasażerów.


Decyzję o inwestycji podjęto w ramach aktualizowanego planu generalnego, który stanowi pierwszy krok w kierunku długoterminowej ekspansji nowego lotniska w Berlinie.

Nowy terminal powstanie bezpośrednio przy północnym pirsie jedynego jak dotąd terminala lotniska im. Willy'ego Brandta, czyli nowego portu lotniczego dla stolicy Niemiec. 

Terminal T-1E "Lite" zostanie połączony mostem dla pasażerów z północnym pirsem głównego budynku. Rozpoczęcie działalności nowego terminalu planowane jest na pierwszą połowę roku 2020. 

Dzięki terminalowi T-1E przepustowość nowego berlińskiego lotniska wzrośnie do ok. 30 mln pasażerów rocznie, co i tak nie wystarczy do przejęcia całego ruchu do stolicy Niemiec. W 2016 r. porty Tegel i Schonefeld łącznie odprawiły 32,9 mln osób.

Budowa nowego berlińskiego lotniska im. Willy'ego Brandta rozpoczęła się w 2006 r., a miało ono ruszyć już w 2011 r. W trakcie budowy przełożono datę startu na czerwiec 2012 r. Kilka dni przed tą datą okazało się, że z uwagi na liczne błędy konstrukcyjne otwarcie lotniska nie będzie wtedy możliwe. Datę startu wielokrotnie przekładano, a w pewnym momencie pojawiły się nawet wątpliwości, czy w ogóle opłaca się naprawiać pełen fuszerek terminal.  Jak pisaliśmy w marcu, niemal na pewno nie uda się otworzyć nowego berlińskiego lotniska także w tym roku. Najbardziej prawdopodobny termin to teraz jesień 2018 r.gość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie