Cheaptickets.com przegrał w sądzie z Ryanairem

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 lipca 2017 13:20
Firma Cheaptickets.com przegrała sprawę w sądzie okręgowym w Hamburgu z Ryanairem. Pośrednik musi zaprzestać sprzedaży biletów na rejsy Ryanaira z dodatkowymi, własnymi opłatami, wprowadzającymi klientów w błąd.
Reklama

Witryna Cheaptickets.de, należąca do firmy Travix, bez porozumienia z Ryanairem oferuje bilety tej linii po zawyżonych cenach, ponieważ dolicza do taryfy opłatę "airline fee". Mimo tej nazwy, opłata ta jest nakładana przez pośrednika, a nie przez Ryanaira. Niemiecki sąd uznał, że to nieuczciwe postępowanie i nakazał natychmiastowe zaprzestanie tej praktyki.

Do tego pośrednik pobierał także zawyżone opłaty za przewóz bagażu w Ryanairze.

Ryanair podkreślił, że chętnie współpracuje z biurami podróży, które prezentują taryfy w sposób przejrzysty. Zaznaczył jednak, że najtańsze bilety są dostępne na stronie linii.

- To bardzo ważny wyrok sądu, szczególnie dla wszystkich naszych klientów, którzy mogli w podobny sposób zostać oszukani przez witryny typu Cheaptickets.de. Nadal będziemy podejmować działania mające na celu zapobieganie wprowadzania w błąd europejskich konsumentów - powiedział Robin Kiely, rzecznik prasowy Ryanaira.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama