×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin ma odnowiony certyfikat lotniska


Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał 12 lipca certyfikat dla lotniska Warszawa-Modlin. Certyfikat wydano na czas nieokreślony. To dziesiąte lotnisko certyfikowane zgodnie z nowymi wymogami unijnymi dotyczącymi m.in. geometrii pasa startowego.


Poza Modlinem nowe certyfikaty zgodne ze zaktualizowanymi przepisami mają już także lotniska w Bydgoszczy, Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. 

Do końca 2017 r. wszystkie krajowe porty lotnicze, które obsłużyły ponad 10 tys. pasażerów rocznie przez kolejne trzy lata, muszą przejść proces konwersji certyfikatu. To wymóg rozporządzenia Komisji Europejskiej 139/2014, ustanawiającego wymagania oraz procedury administracyjne dotyczące lotnisk. Podstawą tego systemu jest standaryzacja wymagań dla lotnisk w całej Europie, przy jednoczesnym zachowaniu elastycznego i indywidualnego podejścia do infrastruktury lotniczej.

Jednym z wymogów w ramach nowego certyfikatu jest utrzymanie tzw. niwelety pasa, czyli jego pochylenia wzdłuż i w poprzek w odpowiednich, bardziej surowych niż dotąd normach. Pisaliśmy o tym w Raporcie Pasazer.com.

Nowych certyfikatów nie mają nadal lotniska we Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie. Porty lotnicze w Olsztynie-Mazurach i Radomiu nie są nią objęte, ponieważ działają zbyt krótko i nie kwalifikują się jako porty odprawiające co najmniej 10 tys. pasażerów rocznie przez trzy lata. 


Reklama


Booking.com
gość_cbe1e - Profil
gość_cbe1e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie