Technologia mobilna Travelportu ułatwi rezerwację hotelu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
21 lipca 2017 10:44
Nowa technologia firmy Travelport umożliwia pasażerom, za pomocą ich urządzeń mobilnych wybieranie i rezerwowanie pokoi hotelowych w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu. Linie lotnicze mogą za to zautomatyzować i przyspieszyć obsługę w tym zakresie.
Reklama

Utknięcie na lotnisku to jeden z największych koszmarów pasażerów linii lotniczych. Jak wynika ze statystyk firmy FlightStats, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. w niemal co piątym locie realizowanym przez duże linie lotnicze w obrębie Europy (403 247 na 2 075 208) odnotowano jakieś zakłócenie.

Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak w chwili odwołania lotu. Pasażerowie walczą wtedy o znalezienie dostępnych miejsc w lokalnych hotelach. Ci, którym się poszczęści, muszą zostać na lotnisku i stać w długich kolejkach bez jakichkolwiek informacji udostępnianych im w czasie rzeczywistym, oczekując, aż oblegani pracownicy linii lotniczej wręczą im papierowe vouchery, które trzeba pokazać w hotelu w celu otrzymania kluczy do pokoju.

Właśnie tak wyglądała zawsze obsługa w przypadku zakłóceń w podróży — to irytujące doświadczenie pełne niepewności i marnowania czasu zarówno dla pasażerów, jak i dla linii lotniczych. Oferowana przez Travelport nowa, pierwsza w branży technologia mobilna sprawia jednak, że największa bolączka związana z opóźnionymi i odwołanymi lotami przechodzi już do historii.

Firma Travelport, dostawca czołowej platformy usług turystycznych, poinformowała o wprowadzeniu nowego produktu dla linii lotniczych o nazwie "Travelport Resolve". Technologia ta traktuje pasażerów priorytetowo i w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu automatyzuje wyszukiwanie i przydzielanie pokoi hotelowych, zmiany rezerwacji lotów oraz zaspokajanie potrzeb w zakresie posiłków i transportu — a wszystko to w jednym, sprawnie działającym, cyfrowym rozwiązaniu. "Travelport Resolve" pozwala liniom lotniczym szybko i precyzyjnie reagować na zakłócenia oraz natychmiast komunikować się z pasażerami w przypadku zmiany planu podróży. Pasażerowie mogą więc wykorzystać swoje urządzenia mobilne do szybkiego wyboru i rezerwacji preferowanego hotelu spośród dostępnych lokalnych opcji zakwaterowania.


W trakcie testów przeprowadzonych we współpracy z jedną z dużych amerykańskich linii lotniczych pasażerowie docenili prostotę i szybkość korzystania z technologii "Travelport Resolve": „Rozwiązanie okazało się fantastyczne... (i) łatwe w obsłudze...! Uratowało sytuację! Nie trzeba było czekać ani dzwonić. Do rezerwacji pokoju wystarczył mój iPhone, a wszystko odbyło się jeszcze przed wyjściem z samolotu!”. W ocenach innych pasażerów przewijały się sformułowania „sprawny proces” i „znakomita obsługa”.

- Dzięki rozwiązaniu Travelport pasażerowie opóźnionych i odwołanych lotów nie muszą stać w kolejce po vouchery na hotel i posiłek. Wystarczy kilka prostych kroków wykonanych za pomocą własnego urządzenia mobilnego, aby szybko znaleźć się w drodze do wygodnego pokoju w hotelu — powiedział Derek Sharp, dyrektor zarządzający Travelport i wiceprezes ds. współpracy z liniami lotniczymi. - Liniom lotniczym i przewoźnikom Travelport Resolve pomaga natomiast usprawnić obsługę klienta w przypadku zakłóceń, uniknąć poważnych szkód dla reputacji oraz budować lepsze relacje z klientami dotkniętymi taką sytuacją.

Rozwiązanie "Travelport Resolve" powstało na podstawie pomysłu stworzonego w ramach programu "Travelport Labs Accelerator". Zmienia ono przeprowadzany dotychczas ręcznie pracochłonny proces poszukiwania, rezerwowania i opłacania noclegów w hotelach, który jest zwykle dużym utrapieniem dla linii lotniczych w przypadku zakłóceń. "Travelport Resolve" łączy doświadczenie firmy Travelport w dziedzinie rozwiązań mobilnych i oferowane przez nią narzędzia do wyszukiwania i rezerwowania pokoi hotelowych na całym świecie, co umożliwia liniom lotniczym automatyzację i monitorowanie procesu dystrybucji miejsc w hotelach. Technologia ta uwidacznia wyjątkowe możliwości platformy Travelport jako rozwiązania optymalizującego podróżowanie zarówno z punktu widzenia linii lotniczych, jak i ich klientów.

"Travelport Resolve" udostępnia też liniom lotniczym przydatne informacje dotyczące nietypowych sytuacji i zakłóceń, takie jak koszty związane z hotelami, wykorzystanie pokoi, status i wzorce aktywności pasażerów. Zapewnia też narzędzia do raportowania działające z dokładnością do jednej minuty, które analizują rzeczywisty koszt zakłóceń dla działalności przewoźnika i wskazują udoskonalenia, jakie linia lotnicza może wprowadzić w obsłudze klienta.
Produkt będzie wkrótce wyposażony w narzędzia predykcyjne, które pozwolą liniom lotniczym wykrywać potencjalne nietypowe sytuacje i zakłócenia oraz warunki lub zdarzenia lokalne, które mogą powodować ograniczoną dostępność miejsc w hotelach. Travelport Resolve automatycznie zadba wówczas o przygotowanie katalogu dostępnych pokoi niezbędnych do zaspokojenia potrzeb pasażerów.

fot. Kohei314 (flickr.com, CC)
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama