×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France stworzy nową linię. Dla millenialsów


Nowa linia lotnicza w grupie Air France-KLM będzie nazywać się JOON, a nie Boost, jak wcześniej zapowiadano. Ma oferować loty średnio i dalekodystansowe z Paryża-Charles de Gaulle już od tego roku.


Zgodnie z planami Air France, w tym roku wystartują połączenia średniodystansowe linii JOON, a w 2018 r. - dalekodystansowe. Szczegóły dotyczące siatki przewoźnik chce ogłosić we wrześniu. 

JOON będzie przewoźnikiem skierowanym do millenialsów, czyli ludzi od 18 do 35 roku życia. Będzie to najprawdopodobniej linia hybrydowa oferująca dodatkowe usługi dla pasażów. Przewoźnik będzie korzystał z floty airbusów A320, A340 i A350. 


Przewoźnik będzie korzystał z własnej marki z unikalnymi uniformami personelu pokładowego, malowaniem samolotów i systemem identyfikacji wizualnej. Stylistyka linii ma być dopasowana do ubrań noszonych przez jej klientów w bardzo casualowym stylu. 

Na czele linii JOON stanie Jean-Michel Mathieu, wcześniej wiceprezes grupy Air France-KLM ds. sprzedaży bezpośredniej. 

JOON będzie już szóstą linią w grupie Air France-KLM po Air France, KLM, HOP! oraz francuskim i holenderskim oddziale Transavii. 

Więcej informacji o przewoźniku zostanie udostępnionych we wrześniu br.

Ponieważ JOON będzie najprawdopodobniej wykorzystywał załogi zatrudnione na podobnych warunkach jak w samym Air France oraz bazował na drogim lotnisku Paryż-CDG, wielu analityków sceptycznie podchodzi do pomysłu tworzenia tej linii. Już wcześniej podobne oddziały, skoncentrowane na obsłudze niskokosztowych lotów dalekodystansowych, uruchomiły koncerny Lufthansa Group (Eurowings) i IAG (LEVEL).

fot. JOONgość_30318 - Profil
gość_30318
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie