Air France stworzy nową linię. Dla millenialsów

21 lipca 2017 08:50
5 komentarzy
Nowa linia lotnicza w grupie Air France-KLM będzie nazywać się JOON, a nie Boost, jak wcześniej zapowiadano. Ma oferować loty średnio i dalekodystansowe z Paryża-Charles de Gaulle już od tego roku.
Reklama
Zgodnie z planami Air France, w tym roku wystartują połączenia średniodystansowe linii JOON, a w 2018 r. - dalekodystansowe. Szczegóły dotyczące siatki przewoźnik chce ogłosić we wrześniu.

JOON będzie przewoźnikiem skierowanym do millenialsów, czyli ludzi od 18 do 35 roku życia. Będzie to najprawdopodobniej linia hybrydowa oferująca dodatkowe usługi dla pasażów. Przewoźnik będzie korzystał z floty airbusów A320, A340 i A350.


Przewoźnik będzie korzystał z własnej marki z unikalnymi uniformami personelu pokładowego, malowaniem samolotów i systemem identyfikacji wizualnej. Stylistyka linii ma być dopasowana do ubrań noszonych przez jej klientów w bardzo casualowym stylu.

Na czele linii JOON stanie Jean-Michel Mathieu, wcześniej wiceprezes grupy Air France-KLM ds. sprzedaży bezpośredniej.

JOON będzie już szóstą linią w grupie Air France-KLM po Air France, KLM, HOP! oraz francuskim i holenderskim oddziale Transavii.

Więcej informacji o przewoźniku zostanie udostępnionych we wrześniu br.

Ponieważ JOON będzie najprawdopodobniej wykorzystywał załogi zatrudnione na podobnych warunkach jak w samym Air France oraz bazował na drogim lotnisku Paryż-CDG, wielu analityków sceptycznie podchodzi do pomysłu tworzenia tej linii. Już wcześniej podobne oddziały, skoncentrowane na obsłudze niskokosztowych lotów dalekodystansowych, uruchomiły koncerny Lufthansa Group (Eurowings) i IAG (LEVEL).

fot. JOON

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2017-07-22 16:13   
teemu - Profil teemu
ATW zwraca uwagę, moim zdaniem całkiem słusznie, na to, że linia ma być dla millenialsów, a CEO jest pod pięćdziesiątkę:

zobacz link
gość_bb5b4 2017-07-22 11:51   
gość_bb5b4 - Profil gość_bb5b4
Rozumiem, że na pokładzie dostępne będzie Wi-Fi bezpłatnie? Millenialsi są do tego przyzwyczajeni.
gość_ad67c 2017-07-21 11:21   
gość_ad67c - Profil gość_ad67c
Moim zdaniem szanse powodzenia tego projektu są tak duże, że ... linia nawet nie wystartuje :D
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy