Adria Airways kupuje Etihad Regional

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
21 lipca 2017 08:30
2 komentarze
Adria Airways przejmie szwajcarską linię Etihad Regional. Przyczyni się to do rozbudowy siatki połączeń oraz optymalizacji struktury kosztowej.
Reklama

Linie Adria Airways poprzez swoją spółkę Adria Airways Switzerland kupiły udziały w spółce Etihad Regional, która działa od początku 2014 r. Zgodnie z warunkami umowy przewoźnik zakupiony przez Adrię będzie funkcjonował pod nazwą Darwin Airline SA, będzie posiadał także własny certyfikat AOC oraz funkcjonował w ramach marki marketingowej Adria Airways Switzerland.

- Decyzja o sprzedaży mniejszościowego pakietu udziałów (33,1 proc.) w linii Darwin jest rezultatem odświeżenia naszej strategii oraz skupienia się na innych partnerstwach - powiedział Kevin Knight, dyrektor ds. strategii i planowania w Etihad Aviation Group.

Pozostali udziałowcy również sprzedali swoje udziały szwajcarskiej spółce córce Adrii, która posiada obecnie 99,1 proc. wszystkich udziałów. Pozostałe 0,9 proc. udziałów zostanie pozyskane wkrótce. Wartość całej transakcji jest nieznana jednak wiadomo, że została one w całości pokryta przez właściciela Adrii, fundusz 4K Invest.

Przejęcie linii przyczyni się do rozbudowy siatki połączeń oraz optymalizacji struktury kosztowej. Adria przejmie także część zadań administracyjnych i operacyjnych. Natomiast Heinrich Ollendiek, dyrektor ds. finansowych w Adria Airways obejmie funkcję prezesa w szwajcarskiej spółce. Darwin utrzyma swoje bazy w Lugano i Genewie.

Etihad Airways kupiły 33,1 proc. akcji szwajcarskiej regionalnej linii Darwin w 2013 r. Spółka miała dowozić pasażerów do baz innych przewoźnik z Etihad Airways Group, zwłaszcza airberlin. Etihad Regional miał latać m.in. z Wrocławia i Poznania do Berlina. Z planów tych jednak nic nie wyszło, a sama inwestycja okazała się nietrafiona.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_6ce85 2017-07-23 21:58   
gość_6ce85 - Profil gość_6ce85
To Adria kupiła tę linię, a nie ona Adrię, więc przejęcie Adrii wciąż jest możliwe :).
gość_af8c9 2017-07-21 12:48   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
A już myślałem , że Adrię kupi nasz LOT.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama