×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria Airways kupuje Etihad Regional


Adria Airways przejmie szwajcarską linię Etihad Regional. Przyczyni się to do rozbudowy siatki połączeń oraz optymalizacji struktury kosztowej.


Linie Adria Airways poprzez swoją spółkę Adria Airways Switzerland kupiły udziały w spółce Etihad Regional, która działa od początku 2014 r. Zgodnie z warunkami umowy przewoźnik zakupiony przez Adrię będzie funkcjonował pod nazwą Darwin Airline SA, będzie posiadał także własny certyfikat AOC oraz funkcjonował w ramach marki marketingowej Adria Airways Switzerland. 

- Decyzja o sprzedaży mniejszościowego pakietu udziałów (33,1 proc.) w linii Darwin jest rezultatem odświeżenia naszej strategii oraz skupienia się na innych partnerstwach - powiedział Kevin Knight, dyrektor ds. strategii i planowania w Etihad Aviation Group. 

Pozostali udziałowcy również sprzedali swoje udziały szwajcarskiej spółce córce Adrii, która posiada obecnie 99,1 proc. wszystkich udziałów. Pozostałe 0,9 proc. udziałów zostanie pozyskane wkrótce. Wartość całej transakcji jest nieznana jednak wiadomo, że została one w całości pokryta przez właściciela Adrii, fundusz 4K Invest. 

Przejęcie linii przyczyni się do rozbudowy siatki połączeń oraz optymalizacji struktury kosztowej. Adria przejmie także część zadań administracyjnych i operacyjnych. Natomiast Heinrich Ollendiek, dyrektor ds. finansowych w Adria Airways obejmie funkcję prezesa w szwajcarskiej spółce. Darwin utrzyma swoje bazy w Lugano i Genewie. 

Etihad Airways kupiły 33,1 proc. akcji szwajcarskiej regionalnej linii Darwin w 2013 r. Spółka miała dowozić pasażerów do baz innych przewoźnik z Etihad Airways Group, zwłaszcza airberlin. Etihad Regional miał latać m.in. z Wrocławia i Poznania do Berlina. Z planów tych jednak nic nie wyszło, a sama inwestycja okazała się nietrafiona.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie