×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Seszele: Czy odnaleziono kolejne szczątki lotu LH370?


Na seszelskiej wyspie Farquhar odnaleziono szczątki samolotu. Niewykluczone, że mogą to być fragmenty boeinga 777, który rozbił się w Oceanie Indyjskim wykonując rejs MH370. Znalezisko badają już lokalne władze. Części samolotu zostały znalezione przez członków Island Conversation Society podczas wykonywania prac związanych z programem ochrony żółwi i ptaków. Największa część mierzy 120 cm długości oraz 30 cm szerokości i najprawdopodobniej została wykonana z aluminium i włókna węglowego. Śledczy ds. wypadków lotniczych zostali skierowani na miejsce celem zabezpieczenia szczątków i przygotowania ich do transportu na wsypę Mahe.

Lokalne władze zapowiedziały, iż zorganizują akcje przeczesywania sąsiednich wysp w nadziei, iż odnajdą kolejne szczątki samolotu. 

Jak tylko zostanie potwierdzone, że odnalezione elementy były częścią samolotu, władze skontaktują się z Australijskim Biurem ds. Transportu i Bezpieczeństwa (ATSB) celem ich zbadania. 

ATSB jest zainteresowane każdym znaleziskiem w basenie oceanu indyjskiego z związku z niewyjaśnionym zaginięciem malezyjskiego samolotu o numerze lotu LH370 w 2014 r. W śledztwo zaangażowana jest również Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) USA z uwagi na fakt, iż zaginiony samolot został wyprodukowany przez Boeinga.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Seszeli już skontaktował się z malezyjskimi władzami, które wyraziły zainteresowanie znaleziskiem. 


gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie