×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kopenhaga: Stagnacja w czerwcu


Lotnisko w Kopenhadze odprawiło w czerwcu 2,77 mln pasażerów, czyli tylko o 0,6 proc. więcej niż rok temu. Wzrost liczby podróżnych na trasach dalekodystansowych nie wystarczył do skompensowania stagnacji na trasach europejskich.


Z połączeń europejskich skorzystało w czerwcu 2,34 mln osób, o 0,5 proc. więcej niż rok temu. Połączenia dalekodystansowe zanotowały natomiast wzrost o 7,7 proc. do 286 tys. podróżnych. Statystyki w dół ciągnęły trasy krajowe, z których w czerwcu skorzystało 145 tys. osób, o 10,2 proc. mniej niż rok temu. 

Liczba pasażerów rozpoczynających podróż w stolicy Danii wyniosła 1,16 mln i była wyższa o 3,8 proc. niż rok temu. Równocześnie jednak aż o 10,1 proc. do 276 tys. spadła liczba osób przesiadających się w Kopenhadze. 

Liczba operacji lotniczych spadła o 2,7 proc. do 23,4 tys. 

Najpopularniejszymi kierunkami podróży niezmiennie były Londyn (200 tys. pasażerów, spadek o 7 proc.), Oslo (146 tys., 5,6 proc.) i Sztokholm (142 tys., 3,8 proc.). gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie